TSMC zwiększy produkcję chipów 5 nm

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W drugiej połowie 2021 r. TSMC znacznie zwiększy produkcję chipów 5 nm, by sprzedaż tych układów mogła do końca roku stanowić co najmniej 20% całkowitych przychodów firmy, generowanych przez płytki półprzewodnikowe. TSMC twierdzi, że w drugim kwartale sprzedaż wynikająca z technologii procesowej 5 nm stanowić będzie 14% jej całkowitych przychodów z płytek. Firma przekazała te informacje 15 kwietnia, podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych.

TSMC zwiększy produkcję chipów 5 nm

Proces N5 wszedł już w drugi rok produkcji seryjnej. W drugiej połowie bieżącego roku firma wprowadzi również N4, czyli technologię procesową 4 nm, pozwalającą na rozszerzenie rodziny procesów 5 nm, a ich produkcja seryjna ma się rozpocząć w roku 2022. Kolejnym krokiem TSMC będzie technologia 3 nm, z produkcją wstępną zaplanowaną na koniec tego roku, po której w drugiej połowie 2022 r. ruszyć ma produkcja masowa.

TSMC zrewidowało również w górę - do 20% - swoje prognozy wzrostu przychodów na 2021 r., z wcześniej szacowanych 15%, oraz podniosło tegoroczne docelowe wydatki inwestycyjne do 30 mld dolarów.

źródło: DigiTimes

Zobacz również