IDT i Steradian Semiconductors ogłaszają strategiczne partnerstwo

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Integrated Device Technology (IDT) ogłosiła strategiczne partnerstwo ze spółką Steradian Semiconductor w celu dostarczania pracujących na falach milimetrowych radarów obrazowych 4D ultrawysokiej rozdzielczości, przeznaczonych do pojawiających się nowych zastosowań  przemysłowych, medycznych i związanych z zabezpieczeniami, a także na rynek autonomicznych samochodów.

IDT i Steradian Semiconductors ogłaszają strategiczne partnerstwo

Steradian Semiconductor to fablessowa firma półprzewodnikowa z siedzibą w Bangalore w Indiach. Została założona przez ekspertów z branży dysponujących wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu układów transceiverów komórkowych, RF i mikrofalowych.

IDT SenseVerse SVR4410 IC to wielokanałowy radar MIMO o wysokiej rozdzielczości, działający w paśmie częstotliwości 76-81 GHz, oferujące znakomite właściwości i największą liczbę kanałów. SVR4410 zapewnia najlepszą w swojej klasie rozdzielczość kątową, zasięg i zużycie energii przy bardzo małej obudowie.

- Rodzina radarów SenseVerse firmy IDT wprowadzi nowy wymiar detekcji i widzenia maszynowego, wywołując przełomowe zmiany na rynku Industry 4.0 i podobnych rynkach końcowych, wymagających rozwiązań o wysokiej rozdzielczości - stwierdził Sailesh Chittipeddi, wiceprezes IDT.

- Rodzina radarów SenseVerse firmy IDT oferuje detekcję wysokiej rozdzielczości w każdych warunkach pogodowych, a także wzbogaca i uzupełnia postrzeganie ludzkie i widzenie maszynowe - powiedział Gireesh Rajendran, CEO Steradian Semiconductor.

Radarowe produkty SenseVerse są obecnie w ramach prób wykorzystywane przez wybranych klientów.

źródło: electroiq.com

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie