Premier Farnell podpisuje nowe porozumienie z IDT

| Gospodarka Artykuły

Premier Farnell wraz z firmą Integrated Device Technology ogłosił podpisanie umowy partnerskiej dotyczącej dystrybucji podzespołów RF, wysokowydajnych układów czasowych, interfejsów pamięci oraz interfejsów połączeniowych, w tym optycznych, a także układów do zasilania bezprzewodowego i rozwiązań czujnikowych marki IDT. Sprzedaż odbywać się będzie za pośrednictwem wszystkich firm należących do koncernu Premier Farnell, działającego pod marką Farnell element14 w Europie, jako Newark element14 w Ameryce Północnej oraz jako element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

Premier Farnell podpisuje nowe porozumienie z IDT

Premier Farnell to globalny lider technologiczny z 80-letnim doświadczeniem w dystrybucji produktów i rozwiązań na potrzeby projektowania systemów elektronicznych, produkcji, utrzymania i konserwacji. Nowa współpraca pomiędzy IDT i Premier Farnell ma podstawy w ponad 30-letnim partnerstwie IDT z obecnym właścicielem Premier Farnell - Avnetem.

- Umowa z Premier Farnell i Farnell element14 w Europie to przykład rozszerzania portfolio produktowego IDT i obecności firmy na kolejnych rynkach, przy jednoczesnym ułatwieniu dostępu do swojej oferty obecnym klientom z branż: komunikacyjnej, motoryzacyjnej, przemysłowej i konsumenckiej - powiedział Chris Allexandre, senior vice president global sales and marketing w IDT. - Doświadczenie firmy Premier Farnell w dystrybucji rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii, szeroka grupa klientów oraz nagradzana społeczność inżynierska element14 czynią go idealnym partnerem i jesteśmy podekscytowani możliwością skorzystania z ich pozycji na rynku, by zwiększyć tempo zdobywania nowych klientów dla IDT oraz jeszcze szybciej rozszerzać swoją obecność na kolejnych rynkach.

- Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, staramy się oferować naszym klientom dostęp do podzespołów, które pozwolą jak najszybciej wprowadzić ich produkty na rynek. Dodanie do naszej oferty wiodących na rynku komponentów marki IDT, począwszy od wydajnych i zaawansowanych układów radiowych, a kończąc na przełącznikach i interfejsach pamięci, stanowi ogromną wartość dla naszych klientów oraz zwiększą dostępny dla nich wybór - dodał Simon Meadmore, Global Head of Semiconductors w Farnell element14.

źródło: Farnell