Bosch zatrudni 14 tys. pracowników z wyższym wykształceniem, także w Polsce

Koncern Bosch planuje w tym roku zatrudnić na całym świecie ok. 14 tys. absolwentów szkół wyższych, w tym rosnącą liczbę specjalistów w dziedzinie oprogramowania. Specyfika działalności, a co za tym idzie, profil zatrudnienia Boscha zmienia się pod wpływem rozwoju koncepcji Internetu rzeczy (IoT) i postępującej integracji w sieci. Niemal co drugie stanowisko, na które obecnie rekrutuje firma, ma związek z branżą oprogramowania lub IT. Jest to głównie związane z rosnącym zapotrzebowaniem na programistów systemów IT (np. aplikacji internetowych) lub systemów z wbudowanym oprogramowaniem (np. systemów czujników).

Posłuchaj
00:00

Głównym obszarem zatrudnienia specjalistów IT będzie region Azji i Pacyfiku, jednak rekrutacje planowane są w również w Europie. Np. w Polsce, gdzie mieści się Centrum Kompetencyjne IT o kadrze blisko 100 osób świadczące usługi dla Boscha, trwa obecnie rekrutacja na stanowiska z obszaru SAP, programowania czy aplikacji inżynierskich. Najlepsze szanse na rozpoczęcie kariery w Boschu mają absolwenci takich kierunków, jak elektrotechnika i budowa maszyn lub zarządzanie produkcją, którzy dodatkowo dysponują kompetencjami w zakresie programowania. Poszukiwani są także absolwenci informatyki ekonomicznej i programiści posiadający wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej lub przemysłowej.

Bosch działa na wszystkich trzech poziomach koncepcji Internetu rzeczy, określanych jako 3S: czujniki (Sensors), oprogramowanie (Software) wykorzystywane w procesie integracji, a równocześnie zajmuje się opracowywaniem nowych usług bazujących na integracji (Services).

źródło: WNP

Powiązane treści
Bosch dołącza do MIPI Alliance
Bosch przejął fabrykę Fagor Mastercook we Wrocławiu
Bosch liderem producentów MEMS
Bosch zamyka fotowoltaiczny biznes
Bosch wybuduje w Rumunii nowy zakład produkcyjny
Bosch rozwija na Węgrzech produkcję elektroniki motoryzacyjnej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Komponenty
Navitas wprowadza pierwsze na świecie tranzystory SiC MOSFET z kwalifikacją AEC-Plus dla motoryzacji i przemysłu
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Aktualności
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Aktualności
Nowa wizja transformacji cyfrowej – COCUS i Panasonic
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów