wersja mobilna
Online: 417 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

Apator już w tym roku wróci do wysokiej formy

środa, 08 marca 2017 07:53

Analitycy prognozują wyraźną poprawę wyników w najważniejszych segmentach działalności Apatora oraz jego spółki zależnej - Rectora. Z początkiem roku inwestorzy znów przypomnieli sobie o walorach giełdowego producenta mierników i liczników. Przez cały styczeń i na początku lutego notowania Apatora poszły w górę o prawie 15%, wyznaczając w ostatnich dniach nowe wielomiesięczne maksima cen. Ten rok powinien być dla Apatora dużo lepszy niż poprzedni.

Przede wszystkim wyniki grupy nie będą już obciążone stratami zależnego Rectora. Wyraźnej poprawy w Rectorze spodziewa się m.in. Grzegorz Balcerski, analityk DM BZ WBK. Jego zdaniem Rector w tym roku powinien wygenerować przychody na poziomie 15-20 mln zł.

Z szacunków biur maklerskich wynika, że w 2017 r. zysk netto Apatora wzrośnie do 77,6 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do blisko 900 mln zł, co oznacza poprawę odpowiednio o 34 i 5% wobec wyników prognozowanych za 2016 r. Szacunki analityków nieco różnią się od prognozy zarządu na 2016 r. zakładającej 62 mln zł zysku netto i 850 mln zł przychodów. Eksperci obstawiają, że będzie to odpowiednio 58 mln i 858 mln zł.

źródło: Parkiet

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 07:53

Ericsson needs a range of industries to embrace 5G network services if the equipment maker is to get a long-term boost that would allow it to progress from cost-cutting to expansion. For now, the Swedish company is focusing on a cost-savings plan running until 2020 to shore up profitability, hoping that growth will then return as the pace of 5G network upgrades picks up early in the following decade. Having struggled with flagging revenue since 4G sales peaked in the middle of the decade, Ericsson is pinning its hopes for revived growth on the emergence of new mobile businesses in 10 broad sectors such as manufacturing, energy and public safety.

więcej na: www.reuters.com