Apator już w tym roku wróci do wysokiej formy

| Gospodarka

Analitycy prognozują wyraźną poprawę wyników w najważniejszych segmentach działalności Apatora oraz jego spółki zależnej - Rectora. Z początkiem roku inwestorzy znów przypomnieli sobie o walorach giełdowego producenta mierników i liczników. Przez cały styczeń i na początku lutego notowania Apatora poszły w górę o prawie 15%, wyznaczając w ostatnich dniach nowe wielomiesięczne maksima cen. Ten rok powinien być dla Apatora dużo lepszy niż poprzedni.

Apator już w tym roku wróci do wysokiej formy

Przede wszystkim wyniki grupy nie będą już obciążone stratami zależnego Rectora. Wyraźnej poprawy w Rectorze spodziewa się m.in. Grzegorz Balcerski, analityk DM BZ WBK. Jego zdaniem Rector w tym roku powinien wygenerować przychody na poziomie 15-20 mln zł.

Z szacunków biur maklerskich wynika, że w 2017 r. zysk netto Apatora wzrośnie do 77,6 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do blisko 900 mln zł, co oznacza poprawę odpowiednio o 34 i 5% wobec wyników prognozowanych za 2016 r. Szacunki analityków nieco różnią się od prognozy zarządu na 2016 r. zakładającej 62 mln zł zysku netto i 850 mln zł przychodów. Eksperci obstawiają, że będzie to odpowiednio 58 mln i 858 mln zł.

źródło: Parkiet