HTC sprzeda zlokalizowaną w Szanghaju fabrykę telefonów

| Gospodarka Artykuły

Firma HTC zamierza sprzedać swoją fabrykę telefonów komórkowych, która działa w Szanghaju od 2009 roku. Uzyskane ze sprzedaży fundusze zamierza zainwestować w biznes z dziedziny wirtualnej rzeczywistości. Zarząd HTC postanowił sprzedać zakład firmie z Chin za około 91 mln dolarów, czyli około 630 mln juanów. HTC podkreśla, że sprzedaż fabryki nie wpłynie na ogólną działalność jej jednostki zajmującej się telefonią komórkową. Nabywcą fabryki jest prawdopodobnie Xingbao Information Technology.

HTC sprzeda zlokalizowaną w Szanghaju fabrykę telefonów

Szanghajska fabryka HTC ma powierzchnię 114 tys. m² i zajmuje się głównie produkcją smartfonów sprzedawanych w Chinach kontynentalnych. W 2011 r. fabryka pochwaliła się miesięczną produkcją dwóch milionów sztuk. Jednak wraz ze spadkiem sprzedaży telefonów firmy HTC część linii produkcyjnych zakładu zaczęła stać bezczynnie.

Firma HTC, za kwotę 183 mln dolarów, sprzedała w grudniu 2015 roku jedną fabrykę działającą w Taoyuan na Tajwanie. W Taoyuan ma nadal trzy fabryki.

W 2016 r. przychody operacyjne spółki wyniosły 78,16 mld NTD (nowych dolarów tajwańskich), co oznacza spadek o 35% w ujęciu rok do roku i jednocześnie najniższy wynik w ciągu ostatnich 11 lat. W 2011 r. przychody operacyjne HTC osiągnęły 465,8 mld NTD.

VR to przyszła nadzieja firmy HTC. W 2016 roku flagowy produkt VR firmy - HTC Vive - osiągnął sprzedaż na poziomie 450 tys. sztuk. Statystyki firmy Canalys pokazują, że w 2016 r. Chiny były na świecie drugim co do wielkości rynkiem high-endowych urządzeń VR, ze sprzedażą około 300 tys. sztuk, z czego 17,7% to urządzenie HTC Vive, które zajmuje na tym rynku pierwsze miejsce.

źródło: ChinaTechNews