Meratronik dostarczył tester radiokomunikacyjny dla Metra Warszawskiego

| Gospodarka Artykuły

Firma Meratronik przekazała spółce Metro Warszawskie tester radiokomunikacyjny 3920B firmy Cobham (dawniej Aeroflex). Tester umożliwia prowadzenie testów dupleksowych i simpleksowych, takich jak pomiar mocy, częstotliwości, czułości odbiornika, dewiacji oraz poziomu zniekształceń audio. Urządzenie pracuje w zakresie częstotliwości od 10 MHz do 2,7 GHz. Metro będzie mogło sprawnie diagnozować usterki urządzeń i systemów analogowych oraz cyfrowych, w paśmie VHF i w systemach TETRA oraz DMR.

Meratronik dostarczył tester radiokomunikacyjny dla Metra Warszawskiego

Tester 3920B zawiera m.in. analizator widma o dużej czułości wraz z generatorem śledzącym, trzy modulatory/generatory funkcyjne, trzy generatory sygnału audio, a także 2-kanałowy oscyloskop o paśmie 4 MHz. O parametrach przyrządu w dużym stopniu decyduje czuły odbiornik z wbudowanym przedwzmacniaczem, wykorzystywany do wszystkich pomiarów z eteru.

Oprócz standardowych procedur pomiarowych opcjonalnie mogą być instalowane rozszerzenia do pomiaru harmonicznych, zniekształceń lub widma sygnału akustycznego z wykorzystaniem akustycznego generatora śledzącego. Jest także dostępne opcjonalne rozszerzenie umożliwiające dokonywanie pomiarów DMR (390OPT400). Opcja ta jest niezbędna do testowania stacji bazowych DMR i stacji mobilnych.

Oprócz możliwości przeprowadzania pomiarów ręcznych i automatycznych, dla użytkowników i producentów sprzętu liczy się także dokładność. Zaletą urządzenia 3920B jest fakt zaakceptowania i autoryzowania przez czołowych producentów radiotelefonów wyników testów i jakości strojenia wykonywanych za pomocą testera. Dlatego też czołowi producenci sprzętu wykorzystują ten model w swoich laboratoriach i na liniach produkcyjnych. Kolejnym wyróżnikiem dla tego urządzenia jest możliwość pomiaru systemów TETRA, zarówno stacji bazowych, jak i terminali, zgodnie z ETSI EN 300 394-1 w trybie trankingowym (z sygnalizacją) oraz DMO (Direct Mode). Jest to jedyny na rynku tester o tak szerokiej gamie możliwości.

źródło: Meratronik

Zobacz również