wersja mobilna
Online: 370 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

Meratronik dostarczył tester radiokomunikacyjny dla Metra Warszawskiego

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 10:17

Firma Meratronik przekazała spółce Metro Warszawskie tester radiokomunikacyjny 3920B firmy Cobham (dawniej Aeroflex). Tester umożliwia prowadzenie testów dupleksowych i simpleksowych, takich jak pomiar mocy, częstotliwości, czułości odbiornika, dewiacji oraz poziomu zniekształceń audio. Urządzenie pracuje w zakresie częstotliwości od 10 MHz do 2,7 GHz. Metro będzie mogło sprawnie diagnozować usterki urządzeń i systemów analogowych oraz cyfrowych, w paśmie VHF i w systemach TETRA oraz DMR.

Tester 3920B zawiera m.in. analizator widma o dużej czułości wraz z generatorem śledzącym, trzy modulatory/generatory funkcyjne, trzy generatory sygnału audio, a także 2-kanałowy oscyloskop o paśmie 4 MHz. O parametrach przyrządu w dużym stopniu decyduje czuły odbiornik z wbudowanym przedwzmacniaczem, wykorzystywany do wszystkich pomiarów z eteru.

Oprócz standardowych procedur pomiarowych opcjonalnie mogą być instalowane rozszerzenia do pomiaru harmonicznych, zniekształceń lub widma sygnału akustycznego z wykorzystaniem akustycznego generatora śledzącego. Jest także dostępne opcjonalne rozszerzenie umożliwiające dokonywanie pomiarów DMR (390OPT400). Opcja ta jest niezbędna do testowania stacji bazowych DMR i stacji mobilnych.

Oprócz możliwości przeprowadzania pomiarów ręcznych i automatycznych, dla użytkowników i producentów sprzętu liczy się także dokładność. Zaletą urządzenia 3920B jest fakt zaakceptowania i autoryzowania przez czołowych producentów radiotelefonów wyników testów i jakości strojenia wykonywanych za pomocą testera. Dlatego też czołowi producenci sprzętu wykorzystują ten model w swoich laboratoriach i na liniach produkcyjnych. Kolejnym wyróżnikiem dla tego urządzenia jest możliwość pomiaru systemów TETRA, zarówno stacji bazowych, jak i terminali, zgodnie z ETSI EN 300 394-1 w trybie trankingowym (z sygnalizacją) oraz DMO (Direct Mode). Jest to jedyny na rynku tester o tak szerokiej gamie możliwości.

źródło: Meratronik

 


Firmy w artykule

World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 20:01

Apple Inc. is designing and producing its own device displays for the first time, using a secret manufacturing facility near its California headquarters to make small numbers of the screens for testing purposes, according to people familiar with the situation. The technology giant is making a significant investment in the development of next-generation MicroLED screens, say the people, who requested anonymity to discuss internal planning.

więcej na: www.bloomberg.com