Meratronik dostarcza analizatory widma

| Gospodarka Artykuły

Firma Meratronik dostarczyła do jednego z operatorów komórkowych zestaw do kontroli stacji bazowych, między innymi LTE, oraz identyfikacji i namierzania zakłóceń. Zestaw firmy Anritsu składa się z 5 przenośnych analizatorów widma MS2712E oraz kompletu dedykowanych anten kierunkowych o dużym zysku. Dzięki wbudowanej w analizatory aplikacji z mapami oraz specjalnym uchwytom wyposażonym w przedwzmacniacz, GPS, kompas i akcelerometr możliwa jest dokładna analiza położenia anteny pomiarowej, tzn. wektora kierunku i polaryzacji, względem namierzanego sygnału.

Meratronik dostarcza analizatory widma

Uchwyt MA2700A umożliwia wbudowanie w tor pomiarowy dedykowanych filtrów podnoszących odporność na sygnały z systemów sąsiednich. Dzięki połączeniu wysokiej klasy analizatora widma o dużej czułości i tak dobranego zestawu anten i filtrów szukanie zakłóceń jest dużo skuteczniejsze niż z wykorzystaniem szerokopasmowych anten kierunkowych o mniejszym zysku i kierunkowości.

Dodatkowo analizatory umożliwiają pomiar jakości sygnałów 2, 3 i 4G nadawanych ze stacji bazowej, co umożliwia wykluczenie problemów z zasięgiem usług spowodowanych parametrami nadawczymi samej stacji bazowej.

źródło: Meratronik

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie