Globalny rynek MRAM do 2021 roku będzie rósł w imponującym tempie - CAGR 94%

| Gospodarka Artykuły

Analitycy badającej rynek firmy Technavio prognozują, że globalny rynek pamięci MRAM będzie w najbliższym czasie wzrastał średniorocznie w przybliżeniu o 94%. W swoim raporcie przedstawiają aktualne badanie rynku oraz scenariusz i perspektywy wzrostu światowego rynku układów MRAM na lata 2017-2021. W raporcie wymienia się również STT-MRAM i Toggle MRAM jako dwa główne segmenty produktowe, z czego chipy STT-MRAM obejmowały w 2016 r. ponad 63% rynku.

Globalny rynek MRAM do 2021 roku będzie rósł w imponującym tempie - CAGR 94%

Urządzenia z STT-MRAM są bardziej efektywne, szybsze i łatwiejsze do skalowania w porównaniu do urządzeń opartych o Toggle MRAM.

- MRAM jest rodzajem nieulotnej pamięci, która do przechowywania danych wykorzystuje ładunek magnetyczny zamiast elektrycznego, jak to jest w przypadku technologii DRAM i SRAM. MRAM ma dodatkową zaletę w postaci większej gęstości zapisu i szybkości odczytu. Ponadto, pamięć MRAM zachowuje dane nawet wtedy, gdy jest odłączona od zasilania i zużywa mniej energii w porównaniu do pamięci DRAM i SRAM - mówił Navin Rajendra, ekspert ds. systemów wbudowanych w firmie Technavio.

źródło: Business Wire

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie