Powertech notuje 19% spadek zysków za I kwartał

| Gospodarka Artykuły

Powertech Technology - firma zajmująca się testowaniem i pakowaniem chipów pamięci - odnotowała blisko 19-procentowy spadek zysku netto za pierwszy kwartał 2017 r. Główną przyczyną takiego stanu ma być sezonowe zmniejszenie zapotrzebowania na chipy pamięci DRAM przeznaczone dla komputerów PC i smartfonów. Zysk netto kwartale kończącym się 31 marca spadł do 1,17 mld dolarów tajwańskich (38,8 mln USD), w porównaniu do 1,44 mld NT w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Powertech notuje 19% spadek zysków za I kwartał

Firma z Hsinchu spodziewa się łagodnego wzrostu zapotrzebowania na smartfony i niewielkiego wzrostu w sektorze komputerów osobistych, co pobudzi wzrost przychodów w kwartale bieżącym. Dyrektor generalny Hung Chia-yu przewiduje wystąpienie w drugim półroczu większego zapotrzebowania na pamięci flash NAND i dyski SSD używane w komputerach klasy korporacyjnej i centrach danych, co zwiększy zapotrzebowanie na układy 3D NAND flash oraz PC DRAM. Hung Chia-yu przekonywał inwestorów, że w ujęciu kwartalnym przychody firmy wzrosną, podobnie jak miało to miejsce w roku 2016. Prognozuje, że w drugiej połowie roku wskaźnik obłożenia firmowych linii opakowań chipów wzrośnie do 100%.

Powertech chce także rozszerzyć swoją działalność poprzez fuzje i przejęcia. Firma ogłosiła, że ​​zamierza kupić od Microna dodatkowe 39,6% udziałów w firmie Tera Probe oraz całkowicie przejąć od Microna spółkę Micron Akita. - Łącząc te dwie firmy, chcemy w ciągu najbliższych trzech lat stworzyć największego w Japonii producenta opakowań i testera chipów, przewyższającego możliwościami J-Device Corp - powiedział prezes Powertecha, D.K. Tsai.

źródło: Taipei Times