wersja mobilna
Online: 426 Poniedziałek, 2018.03.19

Biznes

Digi Key i Mentor wypuszczają nowe wersje oprogramowania PADS Maker

wtorek, 09 maja 2017 10:29

Firmy Mentor Graphics - obecnie część biznesu Siemensa - oraz Digi-Key przygotowały dwie nowe wersje oprogramowania EDA z rodziny PADS - Maker i Maker Pro. Jest to oprogramowanie przeznaczone dla zaawansowanych hobbystów i użytkowników niekomercyjnych, którzy potrzebują wydajnych i zaawansowanych narzędzi projektowych, niemniej nie są w stanie zapłacić za normalne licencje biznesowe. PADS Maker jest oferowany bezpłatnie natomiast wersja Pro o większych możliwościach za 499 dolarów.

Obie umożliwiają dostęp do pełnego katalogu podzespołów Digi-Key i bazy PartQuest zawierającej ponad milion danych CAD o podzespołach. Jest też możliwość korzystania z darmowego symulatora układów analogowych i cyfrowych bazującego na chmurze obliczeniowej PADS AMS Cloud.

PADS Maker to narzędzie w którym postawiono na intuicyjną obsługę i pozostawiono możliwość skalowania, a więc przeniesienia projektu do zaawansowanych wersji oprogramowania EDA Mentora, np. HyperLynks. Warto dodać, że opłata za licencję Pro jest jednorazowa - Mentor zrezygnował w nowej wersji z opłaty rocznej za używanie na rzecz normalnego zakupu "license once and use forever", co wydaje się być ewidentną zachętą dla potencjalnych nabywców tej klasy narzędzi i prztyczkiem w nos dla Autodesku, który popsuł system licencjonowania Eagle, zamieniając licencje normalne na opłaty roczne za korzystanie. Należy również zauważyć, że darmowa wersja Eagle 8.0 jest ograniczona do 80 cm², a PADS Maker udostępnia 3 dm² - to całkiem sporo!

Wersja Grupa Połączenia Wielkość PCB Liczba warstw
PADS Maker Layout Maker 1500 25 cali², tj. ok. 3 dm² 6, w tym 4 sygnałowe
PADS Maker Schematic Maker 1500 n.d. n.d.
PADS MakerPro Layout Maker Pro Bez ograniczeń 25 cali² 8, w tym 6 sygnałowych
PADS MakerPro Schematic Maker Pro Bez ograniczeń n.d. n.d.
 


World News 24h

niedziela, 18 marca 2018 20:05

General Motors announced it will build production versions of its Cruise AV at its Orion Township assembly plant in Michigan. Roof modules for GM’s self-driving vehicles will be assembled at its Brownstown plant. The Cruise AV, which the company plans to commercialize in 2019, is the first production-ready vehicle built from the ground up to operate safely on its own with no driver, steering wheel, pedals or manual controls. “We’re continuing to make great progress on our plans to commercialize in 2019,” said GM President Dan Ammann. “Our Orion and Brownstown teams have proven experience in building high-quality self-driving test vehicles and battery packs, so they are well-prepared to produce the Cruise AV.”

więcej na: media.gm.com