wersja mobilna
Online: 452 Sobota, 2017.11.25

Biznes

Digi Key i Mentor wypuszczają nowe wersje oprogramowania PADS Maker

wtorek, 09 maja 2017 10:29

Firmy Mentor Graphics - obecnie część biznesu Siemensa - oraz Digi-Key przygotowały dwie nowe wersje oprogramowania EDA z rodziny PADS - Maker i Maker Pro. Jest to oprogramowanie przeznaczone dla zaawansowanych hobbystów i użytkowników niekomercyjnych, którzy potrzebują wydajnych i zaawansowanych narzędzi projektowych, niemniej nie są w stanie zapłacić za normalne licencje biznesowe. PADS Maker jest oferowany bezpłatnie natomiast wersja Pro o większych możliwościach za 499 dolarów.

Obie umożliwiają dostęp do pełnego katalogu podzespołów Digi-Key i bazy PartQuest zawierającej ponad milion danych CAD o podzespołach. Jest też możliwość korzystania z darmowego symulatora układów analogowych i cyfrowych bazującego na chmurze obliczeniowej PADS AMS Cloud.

PADS Maker to narzędzie w którym postawiono na intuicyjną obsługę i pozostawiono możliwość skalowania, a więc przeniesienia projektu do zaawansowanych wersji oprogramowania EDA Mentora, np. HyperLynks. Warto dodać, że opłata za licencję Pro jest jednorazowa - Mentor zrezygnował w nowej wersji z opłaty rocznej za używanie na rzecz normalnego zakupu "license once and use forever", co wydaje się być ewidentną zachętą dla potencjalnych nabywców tej klasy narzędzi i prztyczkiem w nos dla Autodesku, który popsuł system licencjonowania Eagle, zamieniając licencje normalne na opłaty roczne za korzystanie. Należy również zauważyć, że darmowa wersja Eagle 8.0 jest ograniczona do 80 cm², a PADS Maker udostępnia 3 dm² - to całkiem sporo!

Wersja Grupa Połączenia Wielkość PCB Liczba warstw
PADS Maker Layout Maker 1500 25 cali², tj. ok. 3 dm² 6, w tym 4 sygnałowe
PADS Maker Schematic Maker 1500 n.d. n.d.
PADS MakerPro Layout Maker Pro Bez ograniczeń 25 cali² 8, w tym 6 sygnałowych
PADS MakerPro Schematic Maker Pro Bez ograniczeń n.d. n.d.
 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 08:01

ChipMOS Technologies is expected to secure backend orders for 3D NAND flash chips developed by Yangtze River Storage Technology, according to market observers. YMTC, majority owned by Tsinghua Unigroup, has reportedly developed 32-layer 3D NAND flash chips in-house marking a new milestone and major technological breakthrough in China's memory-chip industry. Volume production of China's first homegrown memory chips is slated to kick off as early as the second or third quarter of 2018. ChipMOS Shanghai has already grabbed backend orders for NOR flash memory from Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing, a wholly-owned subsidiary of YMTC, previous reports quoted industry sources as saying.

więcej na: www.digitimes.com