wersja mobilna
Online: 894 Piątek, 2018.06.22

Biznes

W wyniku słabnącej sprzedaży Cisco zlikwiduje ponad 1100 miejsc pracy

czwartek, 18 maja 2017 10:26

Dyrektor generalny firmy Cisco Systems Chuck Robbins stwierdził, że gigant sprzętu sieciowego jest w trakcie "podróży", po której zakończeniu oferować będzie więcej usług abonamentowych i bazujących na oprogramowaniu. Po tej podróży Cisco ma mieć o około 1100 pracowników mniej. Podczas konferencji, na której omawiano wyniki i perspektywy firmy, Chuck Robbins wyraził zadowolenie z postępów firmy, ale uprzedził, że jej transformacja zajmie wiele lat.

W przedstawionym w środę oświadczeniu ujawniającym wyniki finansowe za trzeci kwartał firma Cisco ogłosiła ostatnią rundę redukcji zatrudnienia. Likwidacji ulegnie 1100 miejsc pracy, co pozwoli zrealizować zapowiedzi z sierpnia ubiegłego roku mówiące o zwolnieniu 5500 zatrudnionych. Rzeczniczka Cisco powiedziała, że ​​firma nie ujawni szczegółów mówiących o tym, gdzie redukcje zatrudnienia będą miały miejsce.

Oprócz ogłoszenia redukcji zatrudnienia firma Cisco przedstawiła prognozę na kolejny kwartał fiskalny, kiedy to spodziewa się spadku przychodów o 4 do 6% w porównaniu do raportowanych przed rokiem 12,6 mld dolarów. Oznacza to, że przychody zawarłyby się w granicach 11,84 do 12,1 mld dolarów. Analitycy ankietowani przez Bloomberga prognozowali, że przychody Cisco w kwartale kończącym się w lipcu osiągną 12,5 mld dolarów.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

piątek, 22 czerwca 2018 07:59

Intel Corporation announced the resignation of Brian Krzanich as CEO and a member of the board of directors. The board has named Chief Financial Officer Robert Swan interim chief executive officer, effective immediately. Intel was recently informed that Mr. Krzanich had a past consensual relationship with an Intel employee. An ongoing investigation by internal and external counsel has confirmed a violation of Intel’s non-fraternization policy, which applies to all managers. Given the expectation that all employees will respect Intel’s values and adhere to the company’s code of conduct, the board has accepted Mr. Krzanich’s resignation.

więcej na: newsroom.intel.com