W wyniku słabnącej sprzedaży Cisco zlikwiduje ponad 1100 miejsc pracy

| Gospodarka Artykuły

Dyrektor generalny firmy Cisco Systems Chuck Robbins stwierdził, że gigant sprzętu sieciowego jest w trakcie "podróży", po której zakończeniu oferować będzie więcej usług abonamentowych i bazujących na oprogramowaniu. Po tej podróży Cisco ma mieć o około 1100 pracowników mniej. Podczas konferencji, na której omawiano wyniki i perspektywy firmy, Chuck Robbins wyraził zadowolenie z postępów firmy, ale uprzedził, że jej transformacja zajmie wiele lat.

W wyniku słabnącej sprzedaży Cisco zlikwiduje ponad 1100 miejsc pracy

W przedstawionym w środę oświadczeniu ujawniającym wyniki finansowe za trzeci kwartał firma Cisco ogłosiła ostatnią rundę redukcji zatrudnienia. Likwidacji ulegnie 1100 miejsc pracy, co pozwoli zrealizować zapowiedzi z sierpnia ubiegłego roku mówiące o zwolnieniu 5500 zatrudnionych. Rzeczniczka Cisco powiedziała, że ​​firma nie ujawni szczegółów mówiących o tym, gdzie redukcje zatrudnienia będą miały miejsce.

Oprócz ogłoszenia redukcji zatrudnienia firma Cisco przedstawiła prognozę na kolejny kwartał fiskalny, kiedy to spodziewa się spadku przychodów o 4 do 6% w porównaniu do raportowanych przed rokiem 12,6 mld dolarów. Oznacza to, że przychody zawarłyby się w granicach 11,84 do 12,1 mld dolarów. Analitycy ankietowani przez Bloomberga prognozowali, że przychody Cisco w kwartale kończącym się w lipcu osiągną 12,5 mld dolarów.

źródło: SiliconValley

Zobacz również