wersja mobilna
Online: 395 Sobota, 2018.03.24

Biznes

W wyniku słabnącej sprzedaży Cisco zlikwiduje ponad 1100 miejsc pracy

czwartek, 18 maja 2017 10:26

Dyrektor generalny firmy Cisco Systems Chuck Robbins stwierdził, że gigant sprzętu sieciowego jest w trakcie "podróży", po której zakończeniu oferować będzie więcej usług abonamentowych i bazujących na oprogramowaniu. Po tej podróży Cisco ma mieć o około 1100 pracowników mniej. Podczas konferencji, na której omawiano wyniki i perspektywy firmy, Chuck Robbins wyraził zadowolenie z postępów firmy, ale uprzedził, że jej transformacja zajmie wiele lat.

W przedstawionym w środę oświadczeniu ujawniającym wyniki finansowe za trzeci kwartał firma Cisco ogłosiła ostatnią rundę redukcji zatrudnienia. Likwidacji ulegnie 1100 miejsc pracy, co pozwoli zrealizować zapowiedzi z sierpnia ubiegłego roku mówiące o zwolnieniu 5500 zatrudnionych. Rzeczniczka Cisco powiedziała, że ​​firma nie ujawni szczegółów mówiących o tym, gdzie redukcje zatrudnienia będą miały miejsce.

Oprócz ogłoszenia redukcji zatrudnienia firma Cisco przedstawiła prognozę na kolejny kwartał fiskalny, kiedy to spodziewa się spadku przychodów o 4 do 6% w porównaniu do raportowanych przed rokiem 12,6 mld dolarów. Oznacza to, że przychody zawarłyby się w granicach 11,84 do 12,1 mld dolarów. Analitycy ankietowani przez Bloomberga prognozowali, że przychody Cisco w kwartale kończącym się w lipcu osiągną 12,5 mld dolarów.

źródło: SiliconValley

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 20:02

Samsung Electronics Co Ltd shareholders approved a stock split making it easier for retail shareholders to hold shares in the tech giant, at an annual meeting also dogged by concerns about global trade tensions. The meeting showcased changes the South Korean firm has made in recent years to build investor goodwill, such as strengthening its dividend policy to share the fruits of a memory chip boom that underpinned record profits in 2017.

więcej na: uk.reuters.com