Radmor ma 70 lat

| Gospodarka Artykuły

Radmor - największy polski producent urządzeń łączności radiowej, krajowy lider w dziedzinie produkcji wojskowego sprzętu łączności i jego główny dostawca dla polskiej armii - w bieżącym roku obchodzi 70-lecie obecności na rynku. Początkowo w 1947 r. firma związana była z serwisem sprzętu radiowego na statkach, nazywała się wówczas MORS - Morska Obsługa Radiowa Statków i zatrudniała 7 osób. Pierwsze radiotelefony UKF wdrożono do produkcji w 1956 r. dzięki czemu Radmor stał się głównym dostawcą sprzętu dla policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz innych użytkowników, takich jak służba zdrowia, energetyka, drogownictwo czy kolej.

Radmor ma 70 lat

Radmor - systemy łącznościW ciągu 70 lat istnienia przedsiębiorstwo przechodziło wiele transformacji, będąc spółką z o.o., przedsiębiorstwem państwowym i spółką Skarbu Państwa, a obecnie prywatną spółką akcyjną. Radmor miał w swojej historii etap produkcji radioodbiorników i wież Hi-Fi. Obecnie Radmor zatrudnia 400 osób.

Od połowy lat 90 znaczącym odbiorcą sprzętu Radmora jest wojsko zamawiające radiostacje szczebla taktycznego będące podstawowym wyposażeniem żołnierzy stacjonujących w kraju i pełniących misje zagraniczne. Sprzęt ten jest również eksportowany do Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy oraz Estonii, a także do krajów egzotycznych, jak Algieria, Nigeria, Malezja i Indonezja.

Od 2011 roku Radmor wchodzi w skład prywatnej grupy kapitałowej WB Group, prowadzącej działalność na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, do której należą - oprócz Radmora - firmy WB Electronics, Arex, MindMade oraz Flytronic. Grupa WB oferuje nowoczesne i kompleksowe rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w zakresie systemów łączności, dowodzenia, rozpoznania i kierowania uzbrojeniem, systemów bezzałogowych różnych klas, a także systemów informatycznych i cyberbezpieczeństwa.

źródło: Radmor