Carlyle kupuje specjalistę od oświetlenia lotniskowego - ADB Safegate

| Gospodarka

Według źródeł Grupa Carlyle zdecydowała się wykupić za około 900 mln euro (1 mld dolarów) oświetleniową firmę ADB Safegate. W kwocie tej zawiera się zadłużenie przejmowanej firmy. ADB Safegate z siedzibą w Belgii dostarcza rozwiązania w zakresie oznakowania wizualnego lądowisk oraz miejsc parkingowych dla samolotów, w tym oświetlenie stosowane na pasach startowych na lotniskach, a także w systemach dokowania i na wieżach.

Carlyle kupuje specjalistę od oświetlenia lotniskowego - ADB Safegate

Grupa private equity PAI Partners kupiła ADB od inwestora Montagu w 2013 r. za 208 mln euro, a w zeszłym roku przejęła specjalistę ds. systemów dokujących Safegate International za nieujawnioną kwotę. Firmy te zostały połączone, tworząc ADB Safegate. Produkty firmy zainstalowane są na około 2,5 tys. lotnisk na całym świecie.

Firma ADB została założona w 1920 roku przez belgijskiego przedsiębiorcę Adriena de Backera i początkowo działała jako dostawca iluminacji i lamp dla teatrów i terenów sportowych. Od roku 1947 zaczęła zajmować się także oświetlaniem lotnisk i w 1987 r. została przejęta przez Siemensa, który ostatecznie w 2009 r sprzedał spółkę firmie Montagu.

źródło: Reuters