wersja mobilna
Online: 515 Poniedziałek, 2017.11.20

Biznes

W przyszłym tygodniu jubileuszowa edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

czwartek, 31 sierpnia 2017 13:14

Od kilku lat kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO istotnie zyskuje na znaczeniu za sprawą światowych wydarzeń geopolitycznych, dobrej koniunktury w krajowej gospodarce oraz dzięki temu, że w skali Europy jest to jedna z kilku istotnych imprez tego typu, o długiej historii. Większy rozmach mają jedynie targi Eurosatory w Paryżu i DSEI w Londynie. Tegoroczna impreza organizowana jest już po raz dwudziesty piąty.

MSPO to targi poświęcone przemysłowi obronnemu, gdzie swoje produkty i usługi regularnie prezentuje kilkaset firm związanych z sektorem wojskowym. Należą do nich zarówno największe koncerny światowe, takie jak przykładowo Blackhawk, EADS, General Dynamics, Raytheon Company, Saab czy Sikorsky Aircraft Corporation, jak też wiele firm rodzimych, jak WB Electronics lub spółki wchodzące w skład PGZ, m.in. PCO czy PIT Radwar.

Na MSPO swoje ekspozycje mają też krajowe firmy elektroniczne, dla których sektor wojskowy jest ważnym klientem lub potencjalnym odbiorcą. Stałe grono firm, które pojawiają się w Kielcach, to m.in. National Instruments, Radiotechnika Marketing, Rohde&Schwarz orazTespol. W tym roku odwiedzić też można przedstawicieli firm Elmark Automatyka, MCC, Dacpol, Neopta, EC Test Systems, DGT i innych.

W połowie sierpnia na MSPO zarejestrowanych było blisko 500 wystawców targowych, co jest wielkością bardzo dużą, wręcz rekordową. W minionym roku MSPO odwiedziło przeszło 22 tysiące gości i należy oczekiwać, że tym razem frekwencja także dopisze. Jak zwykle, impreza obfitować będzie w liczne wydarzenia dodatkowe - pokazy, seminaria, spotkania przedstawicieli rządu z reprezentantami przemysłu oraz uroczystość przyznania nagród Defender.

Wstęp na targi zawsze był płatny, a cena pojedynczego biletu (dawniej 50 zł, teraz 80 zł) skutecznie odstrasza łowców gadżetów i osoby postronne. Dzięki temu targi mają wyłącznie nieprzypadkowych gości. Niemniej warto zauważyć, że w tym roku zorganizowano dni otwarte z okazji jubileuszu 25-lecia imprezy. Przez zasadniczą część jest tak jak było, ale są dodatkowe dwa dni po zakończeniu MSPO - 9 i 10 września - dostępne dla wszystkich za darmo. W tym czasie, wraz z programem imprez dodatkowych, w halach A i B oraz na terenie zewnętrznym udostępniona będzie Wystawa Sił Zbrojnych, a także pokazy.

 

World News 24h

poniedziałek, 20 listopada 2017 20:00

Tsinghua Unigroup Co. announced the appointment of Dr. Leo Li to the position of Co-President of Unigroup, working directly with Unigroup Chairman Mr. Weiguo Zhao on business expansion as well as planning and implementing of key investment projects in the chip design area. Mr. Xuezhong Zeng will succeed Dr. Li as CEO of Spreadtrum Communications, while Dr. Li will continue in his role as Chairman of Spreadtrum . Dr. Li has over 30 years of working experience in the wireless communication field. Under his leadership, Spreadtrum has made great progress in multiple fields, including technology, product development and market development.

więcej na: www.prnewswire.com