Hewlett Packard Enterprise planuje likwidację około 5 tys. miejsc pracy

Jak informują źródła zaznajomione ze sprawą, firma Hewlett Packard Enterprise planuje zmniejszyć o około 10% liczbę swoich pracowników co odpowiada zwolnieniu co najmniej 5 tys. osób. Oczekuje się, że redukcje rozpoczną się przed końcem bieżącego roku. Cięcia w firmie, które zatrudnia około 50 tys. pracowników, mogą objąć pracowników w Stanach Zjednoczonych, a także za granicą, w tym część kadry menadżerskiej. Firma nie odpowiada na prośby o komentarz.

Posłuchaj
00:00

CEO firmy HPE Meg Whitman prowadzi likwidację różnych oddziałów od 2015 roku. Działania te obejmują biznes komputerów osobistych, drukarek, usług i oprogramowania. Ruchy te są częścią dążenia do tego, by firma HPE sprawniej reagowała na zmiany w branży, która znajduje się pod presją dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon czy Alphabet.

W rozmowie z analitykami na początku września Meg Whitman powiedziała, że firma korzysta z rosnącego popytu w kluczowych obszarach jej działalności. Jednocześnie podkreśliła, że ​​naciska na redukcję "warstw" w organizacji przedsiębiorstwa, by stało się ono bardziej wydajne.

- Mając mniej linii biznesowych i jasne priorytety strategiczne, mamy okazję stworzyć wewnętrzną strukturę i model operacyjny, który jest prostszy, bardziej elastyczny i szybszy - powiedziała Meg Whitman.

Dyrektor finansowy Tim Stonesifer powiedział, że firma zamierza w ciągu trzech lat uzyskać oszczędności w wysokości 1,5 mld dolarów.

źródło: Bloomberg

Powiązane treści
Meg Whitman ustąpi ze stanowiska CEO firmy Hewlett Packard Enterprise
Hewlett Packard kupuje Nimble Storage za 1,1 mld dolarów
HP przejmuje drukarkowy biznes Samsunga
Hewlett-Packard oficjalnie przedstawił plan podziału na dwie części
Hewlett-Packard zwolni kolejne 5000 osób
Rekordowy spadek na rynku komputerów PC. Hewlett-Packard zdetronizowany
HPE kupuje Craya za 1,3 mld dolarów
HP osiąga kwartalne wyniki lepsze od oczekiwań
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Zasilanie
Estońska farma PV w Luuri będzie miała magazyn energii o pojemności ponad 40 MWh
Zasilanie
Stoen zainstalował w Warszawie ponad pół miliona nowych inteligentnych liczników
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów