wersja mobilna
Online: 511 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

Meg Whitman ustąpi ze stanowiska CEO firmy Hewlett Packard Enterprise

środa, 22 listopada 2017 10:14

Jak informuje Hewlett Packard Enterprise, w lutym 2018 roku - po blisko siedmiu latach zarządzania naznaczonego wieloma zawirowaniami, łącznie z kontrowersyjnym podziałem Hewletta-Packarda - Meg Whitman zrezygnuje z funkcji szefa tego technologicznego giganta. Meg Whitman pozostanie na stanowisku do 1 lutego, kiedy to prezes HPE Antonio Neri obejmie również funkcję CEO i dołączy do rady dyrektorów. Meg Whitman pozostanie w HPE dyrektorem.

Podczas konferencji Meg Whitman powiedziała, że ​​nadszedł właściwy czas dla dalszego prowadzenia HPE przez Antonia Neri i nowe kierownictwo. - Dzisiaj Hewlett Packard idzie naprzód jako cztery wiodące w branży firmy, z których każda jest dobrze przygotowana do wygrywania na swoich rynkach. Stworzyliśmy mocne podstawy dla pomyślnej przyszłości - mówiła Meg Whitman.

Do planowanego odejścia Meg Whitman inwestorzy nie byli nastawieni entuzjastycznie - po ogłoszeniu decyzji akcje HPE spadły o 6,4% do 13,22 USD. Dla wielu obserwatorów działalności HPE jej decyzja o opuszczeniu firmy jest zaskoczeniem.

Od roku 1998 do 2007 Meg Whitman prowadziła serwis eBay. Do zarządu firmy Hewlett-Packard dołączyła w styczniu 2011 roku, zaledwie dwa miesiące po starcie jako zwolenniczka partii republikańskiej w kalifornijskim wyścigu gubernatorskim, który przegrała z Jerrym Brownem. Obowiązki szefa HP przejęła dziewięć miesięcy później.

We wrześniu 2015 r. firma HP poinformowała, że zwolni 33 tys. pracowników w związku z przygotowaniami do podziału na dwie firmy: Hewlett Packard Enterprise - z Meg Whitman na czele - która będzie odpowiedzialna za serwery, pamięci masowe, usługi biznesowe i większość oprogramowania HP oraz spółkę HP Inc., która od macierzystej firmy przejmie działalność w zakresie komputerów osobistych i drukarek.

Od momentu podziału Meg Whitman poświęcała wiele czasu usługom dla przedsiębiorstw oraz oprogramowaniu. W rezultacie Hewlett Packard Enterprise zajmuje się obecnie głównie serwerami oraz produktami do przechowywania danych i tworzenia sieci, a także rozwiązaniami finansowymi i technologicznymi.

źródło: SiliconValley

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 20:01

Apple Inc. is designing and producing its own device displays for the first time, using a secret manufacturing facility near its California headquarters to make small numbers of the screens for testing purposes, according to people familiar with the situation. The technology giant is making a significant investment in the development of next-generation MicroLED screens, say the people, who requested anonymity to discuss internal planning.

więcej na: www.bloomberg.com