HP osiąga kwartalne wyniki lepsze od oczekiwań

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Dzięki wzrostowi sprzedaży w segmencie komputerów osobistych oraz efektowi niedawnego przejęcia drukarkowego biznesu Samsunga, firma HP opublikowała lepsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał i podniosła prognozę zysków na resztę roku fiskalnego. HP odnotowało zysk na akcję o wartości 52 centów przy przychodach na poziomie 14,59 mld dolarów, w porównaniu do zysku w wysokości 43 centów na akcję i 13,06 mld dolarów sprzedaży w tym samym okresie rok temu.

HP osiąga kwartalne wyniki lepsze od oczekiwań

Analitycy z Wall Street ankietowani przez Thomson Reuters prognozowali, że HP zarobi 51 centów na akcję przy 14,27 mld dolarów przychodu.

HP twierdzi, że osiągnięte wyniki zawdzięcza szczególnie sprzedaży komputerów PC, które określa jako "personal systems". Sprzedaż ta osiągnęła 9,4 mld dolarów, co stanowi wzrost o 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż drukarek, sprzętu i materiałów poligraficznych wzrosła o 11%, do 5,19 mld dolarów.

HP spodziewa się, że w pozostałej części roku obrotowego zyski jeszcze wzrosną. Firma liczy, że w czwartym kwartale osiągnie zysk od 52 do 55 centów za akcję. Podniosła także prognozę całorocznego zysku na 2 do 2,03 dolara na akcję; wcześniejsze szacunki mówiły o zysku 1,97 do 2 dolarów na akcję.

źródło: SiliconValley.com

Zobacz również