Warsztaty "Hands-on Linux Academy - Interfejsy komunikacyjne w przykładach"

| Gospodarka Artykuły

Firmy NXP, Future Electronics oraz SoMLabs zapraszają na bezpłatne warsztaty "Hands-on Linux Academy - Interfejsy komunikacyjne w przykładach". Podczas warsztatów zostanie pokazane jak rozpocząć pracę z systemem operacyjnym Linux w aplikacjach embedded oraz jak samodzielnie przygotować efektowną aplikację na platformie sprzętowej bazującej na nowoczesnych mikroprocesorach i.MX6ULL firmy NXP.

Warsztaty "Hands-on Linux Academy - Interfejsy komunikacyjne w przykładach"

Warsztaty "Hands-on Linux Academy - Interfejsy komunikacyjne w przykładach" przeznaczone są głównie dla inżynierów mających doświadczenie z systemami mikrokontrolerowymi oraz inżynierów z małym lub średnim doświadczeniem z systemem operacyjnym Linux.

Zajęcia praktyczne rozpoczną się od samodzielnego przygotowania karty microSD z systemem operacyjnym, który będzie później wykorzystywany do obsługi interfejsów komunikacyjnych SPI, I²C oraz GPIO. Zwieńczeniem tego etapu zajęć będzie nawiązanie komunikacji z sensorem MEMS 6DoF oraz transceiverem NFC.

W ostatniej części szkolenia zostanie pokazane jak - dzięki wykorzystaniu systemu Linux - w krótkim czasie przygotować rozbudowaną aplikację, dzięki której dane z żyroskopu MEMS będą prezentowane poprzez serwer WWW na ekranie komputera.

Platformą sprzętową podczas części praktycznej będzie zestaw VisionSK-uSD-TR01 składający się z:

  • modułu VisionSOM-6ULL (procesor firmy NXP z serii i.MX6ULL, rdzeń Cortex-A7, częstotliwość taktowania 792 MHz) z pamięcią 512 MB SDRAM DDR3L oraz złączem karty microSD;
  • płyty bazowej VisionCB-STD, która jest wyposażona w interfejs Ethernet 10/100, dwa kanały USB 2.0, konwerter USB/UART dla konsoli, 4 przyciski i 4 diody LED dla aplikacji użytkownika, złącza zgodne z shieldami Arduino 5V, Raspberry Pi 3 i złącze wyświetlacza LCD-TFT z touch panelem.

Terminy i miejsca organizacji warsztatów:

  • 07.11.2017 - Warszawa,
  • 09.11.2017 - Gdańsk,
  • 14.11.2017 - Kraków,
  • 15.11.2017 - Katowice,
  • 16.11.2017 - Wrocław.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość zakupu zestawu VisionSK-uSD-TR01 w promocyjnej cenie 99 zł.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie centrum szkoleniowego TechDays.pl.

źródło: SoMLabs