Spółki córki Sonelu na minusie

| Gospodarka Artykuły

Spółki zależne Sonelu, krajowego producenta aparatury pomiarowej dla energetyki, Sonel Instruments w Indiach i Foxytech, nie mogą przełamać złej passy i są niestety pod kreską, co obciąża wyniki świdnickiego producenta specjalizującego się w produkcji urządzeń pomiarowych. Większym problemem jest Foxytech, którego Sonel powołał z chińskim partnerem Holley Metering w celu produkcji i sprzedaży na rynku krajowym elektronicznych liczników energii elektrycznej.

Spółki córki Sonelu na minusie

W 2013 roku weszło w życie prawo nakładające na dostawców energii konieczność wymiany do 2020 roku 80% liczników energii elektrycznej na inteligentne (elektroniczne). Zmiana ta wywołała gorączkę złota na rynku, na skutek której wiele firm zainwestowało w produkcję lub dystrybucję z nadzieją na lukratywne kontrakty, gdyż wartość całej operacji szacowana była na 40 mld zł (1 licznik z wymianą to ok. 400 zł).

Niemniej szybko okazało się, że konkurencja na rynku jest ogromna, a wygrać przetarg jest niezwykle trudno. Na skutek takich warunków rynkowych coraz częściej słychać opinie, że być może Foxytech zostanie zlikwidowany.

Zobacz również