wersja mobilna
Online: 311 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

Farnell element14 świętuje 10 lat sukcesów w Polsce

czwartek, 19 października 2017 10:50

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, w tym miesiącu świętuje 10 rocznicę działalności handlowej w Polsce. Od czasu uruchomienia strony internetowej w Polsce w 2007 roku firma Farnell element14 poczyniła w tym regionie inwestycje i zasłynęła z wysokiej jakości obsługi klientów świadczonej w języku polskim. Przez ostatnich 10 lat na polskim rynku firma zyskała opinię uczciwego i sprawdzonego dostawcy.

Farnell element14 zapewnia klientom w Polsce darmową dostawę online od 199 zł w ciągu 24-48 godzin, szeroką ofertę produktów najwyższej jakości oraz bezpłatne wsparcie techniczne, również z zakresu RaspberryPi. Dodatkowo firma oferuje dostęp do ekspertyzy od etapu projektu, poprzez prototypowanie, aż do produkcji.

W 2012 roku firma Farnell element14 otworzyła biuro w Krakowie i zatrudniła w nim 57 pracowników obsługujących klientów z całej Europy Wschodniej. Początkowo niewielki zespół obsługujący klientów z Polski powiększył się do 30 osób.

Polska była oczywistym wyborem, jeśli chodzi o punkt wejścia firmy na rynek Europy Wschodniej. Oprócz możliwości związanych z wielkością populacji Polski oraz wysokim poziomem inwestycji firm międzynarodowych, początkowy zespół Farnell element14 posiadał także duża wiedzę na temat lokalnej branży elektronicznej. Doświadczeni pracownicy wykazali ogromne zaangażowanie w stworzenie najwyższej klasy centrum dystrybucji produktów elektronicznych i przemysłowych w regionie, które przede wszystkim dba o potrzeby swoich klientów.

- Mamy za sobą 10 wspaniałych pierwszych lat. W 2007 uruchomiliśmy polską stronę internetową, na której odnotowaliśmy 30 tys. odwiedzin w pierwszym roku istnienia, ale to był tylko początek. Po wprowadzeniu dalszych udoskonaleń strony internetowej, polegających między innymi na dodaniu takich funkcji, jak szybkie kwotacje online oraz wprowadzeniu w 2010 roku możliwości rozliczeń w złotówkach, nasza strona osiąga dzisiaj ponad milion wyświetleń rocznie. Nasza obecność na polskim rynku jest coraz większa i nie ogranicza się ona jedynie do prowadzenia sprzedaży internetowej. W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę z wiodącymi producentami i obecnie regularnie współpracujemy i prezentujemy ofertę naszych dostawców oraz nowości produktowe podczas najważniejszych targów i wystaw branżowych w Polsce - powiedział Robert Rospędzihowski, dyrektor regionalny ds. sprzedaży na terenie Europy Wschodniej, krajów skandynawskich i na rynkach międzynarodowych.

Farnell element14 nieustannie wspiera swoich klientów w Polsce poprzez ciągłe inwestycje w nowe produkty oraz zwiększanie stanów magazynowych. W ostatnim czasie firma wprowadziła też darmową dostawę przy zakupach online o wartości ponad 199 zł oraz udoskonaliła działanie polskiej strony internetowej pl.farnell.com.

- Gdy rozpoczynaliśmy działalność w 2007 roku, naszym celem było stanie się największym światowym, tzw."katalogowym" dystrybutorem w dziedzinie elektroniki i przemysłu w regionie. Znajomość lokalnego rynku oraz wsparcie dla klientów na ich terenie, połączone z dostępem do globalnej sieci i umożliwiły nam ośmiokrotny wzrost  w ciągu minionych 10 lat. Teraz, kiedy jesteśmy częścią firmy Avnet, otwierają się przed nami jeszcze większe możliwości w zakresie obsługi klientów. Zależy mi na tym, aby Farnell stał sie się największym dystrybutorem komponentów elektronicznych w Polsce. Urodziłem się w Anglii, ale moi rodzice są Polakami, więc jestem silnie związany z tym krajem i pewnie spoglądam w jego przyszłość. W Krakowie stworzyliśmy silny i doświadczony zespół.  Jest mi niezmiernie miło, że nasz pierwszy pracownik, zatrudniony w 2007 roku, wciąż jest z nami i nie tylko zapewnia profesjonalną obsługę naszym klientom, ale też pomaga w rozwoju młodej, polskiej kadry, która cały czas się powiększa - dodał Robert Rospędzihowski.

Z okazji 10-lecia działalności w Polsce firma Farnell element14 uruchomiła internetową kampanię urodzinową. Zaprasza wszystkich na stronę konkurs-farnell.pl, gdzie codziennie do wygrania są kody zniżkowe na zakupy online oraz atrakcyjne nagrody.

źródło: Farnell

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 07:53

Ericsson needs a range of industries to embrace 5G network services if the equipment maker is to get a long-term boost that would allow it to progress from cost-cutting to expansion. For now, the Swedish company is focusing on a cost-savings plan running until 2020 to shore up profitability, hoping that growth will then return as the pace of 5G network upgrades picks up early in the following decade. Having struggled with flagging revenue since 4G sales peaked in the middle of the decade, Ericsson is pinning its hopes for revived growth on the emergence of new mobile businesses in 10 broad sectors such as manufacturing, energy and public safety.

więcej na: www.reuters.com