Premier Farnell oferuje płytkę Matrix Creator - moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji IoT

| Gospodarka PCB

Premier Farnell ogłosił utworzenie partnerstwa z firmą Matrix Labs w celu wyprodukowania i dystrybucji płytki Matrix Creator, przeznaczonej dla twórców i inżynierów niezależnie od poziomu ich umiejętności. Płytka pozwala rozszerzyć Raspberry Pi o nowe funkcje oraz skraca czas i zmniejsza koszty opracowywania urządzeń IoT. Matrix Creator to idealna pomoc naukowa dla początkujących kreatorów, natomiast dla użytkowników zaawansowanych stanowi uniwersalny zbiór połączonych komponentów, który wzbogaci posiadany zestaw modułów i narzędzi deweloperskich.

Premier Farnell oferuje płytkę Matrix Creator - moduł Raspberry Pi do tworzenia aplikacji IoT

Matrix Creator nadaje się do rozwijania systemów zautomatyzowanego sterowania - szczególnie automatyki domowej - w których wykorzystywane są podzespoły optyczne i audio. Bardzo dobrze sprawdzi się także w robotyce oraz m.in. w aplikacjach dla firm związanych z logistyką, w projektach asystentów głosowych, systemach kształtowania wiązek radiowych i lokalizacji ich źródeł, a nawet w automatycznych maszynach do obsługi klientów.

Płytka została zaprojektowana dla Raspberry Pi i zawiera m.in. układ FPGA Xilinx Spartan 6, mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex M3, szereg sensorów pozwalających na wykrywanie ruchu, mierzenie temperatury, wilgotności, światła widzialnego, ultrafioletowego i podczerwonego. Ma też 8 mikrofonów i 35 diod LED.

Płytkę można programować w 40 różnych językach, a do tego obejmuje ona zintegrowane interfejsy komunikacyjne Z-Wave i ZigBee. Wspiera również szereg interfejsów analogowych i cyfrowych. Co więcej, może być użyta jako samodzielne urządzenie, pracujące pod kontrolą wbudowanych w nią procesorów.

Matrix Creator jest dostępny w sklepie Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii oraz w Newark element14 i MCM Electronics w Ameryce Północnej.

źródło: Farnell