Raspberry Pi i społeczność element14 organizują konkurs kuchenno-projektancki "Pi Chef"

| Gospodarka Artykuły

Konkurs "Pi Chef" będzie największym wyzwaniem projektowym roku, organizowanym przez element14. Piętnastu sponsorowanych przez firmę uczestników będzie wykorzystywać swoją kreatywność i Raspberry Pi jako główny element usprawniający wybrany proces kulinarny. Projekty powinny pokazywać jak Raspberry Pi może być wykorzystane do uczynienia świata kuchni bardziej zaawansowanym, czy to poprzez poprawienie bezpieczeństwa w kuchni, zwiększenie wydajności przygotowywania jedzenia, czy też opracowanie nowych sposobów przygotowywania potraw.

Raspberry Pi i społeczność element14 organizują konkurs kuchenno-projektancki "Pi Chef"

Przykładowymi pomysłami, jakie można byłoby zgłosić, mogłyby być: inteligentna waga kuchenna, pojemnik do dojrzewania owoców i warzyw, lub nawet system IoT dostarczający piwo z lodówki na kanapę.

- Od momentu wprowadzenia na rynek ponad 5 lat temu, Raspberry Pi sprawdziło się w wielu zastosowaniach. Mieliśmy nawet okazję zobaczyć Raspberry Pi użyte w kosmosie. Cieszymy się na myśl o zastosowaniach Raspberry Pi przez nowe grupy ludzi, co będzie miało okazję się wydarzyć, gdy członkowie społeczności element14 zademonstrują na przykładzie Raspberry Pi, jak postęp technologiczny może zwiększyć możliwości kucharzy w kuchni - powiedział Eben Upton, CEO Raspberry Pi Trading.

Społeczność element14 będzie przyjmować zgłoszenia do konkursu "Pi Chef" do 1 grudnia 2017 r. Piętnastu oficjalnie wybranych uczestników zostanie ogłoszonych 15 grudnia oraz otrzyma zestaw, na który składa się Raspberry Pi 3 Model B, moduł 8-megapikselowej kamery Raspberry Pi Camera, moduł Raspberry Pi Sense HAT, płytka NXP Explore NFC Expansion Board, moduł 2,4-calowego wyświetlacza z panelem dotykowym Touch Screen HAT oraz moduł Piface Digital 2. Każdy z 15 uczestników będzie co tydzień informował o swoich postępach poprzez publikację postów na blogu, zdjęć oraz nagrań wideo w serwisie społeczności element14.

Uczestnicy będą mieli czas do 2 marca 2018 r. na zaprezentowanie gotowych projektów. Zostaną one ocenione pod względem oryginalności, innowacyjności i wykorzystanej wiedzy technologicznej. Jury będzie się składać z ekspertów Raspberry Pi i społeczności element14. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w marcu 2018 r.

Główną nagrodą jest ekspres do kawy Brevill Barista Espresso Machine oraz karta podarunkowa od Farnell element14 o wartości 1500 USD. Drugą nagrodą jest maszyna do robienia lodów Whynter Ice-Cream Maker oraz karta podarunkowa o wartości 750 USD. Za trzecie miejsce wybrany uczestnik otrzyma ekspres do herbaty Breville Tea Maker oraz kartę podarunkową o wartości 500 USD. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą swój projekt, wykorzystają Raspberry Pi i opublikują przynajmniej 10 aktualności w strefie Pi Chef w ramach społeczności element14, a także spełnią wymagania regulaminu, otrzymają zestaw upominkowy Tenma.

Aby dowiedzieć się więcej na temat konkursu "Pi Chef" i zgłosić swój pomysł, należy wejść na stronę www.element14.com/PiChef lub zacząć śledzić tag #pichef na Twitterze.

źródło: Farnell element14