Farnell element14 uruchamia program dla start-upów "Maker to Market"

| Gospodarka Artykuły

Firma Farnell element14 ogłosiła utworzenie programu "Maker to Market", na który złoży się szereg usług wspierających i dostarczających start-upom wiedzę i zasoby, tak by mogły wprowadzić swoje produkty na rynek. Z programem łączą się usługi Electronic Design & Manufacturing Services, które umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na rozwijaniu jak najlepszego produktu, wspierając projektanta na każdym etapie procesu przygotowywania i produkcji urządzenia. W ramach usług można będzie spersonalizować cechy niektórych podzespołów, potrzebnych przy realizacji większych wolumenów produkcji.

Farnell element14 uruchamia program dla start-upów "Maker to Market"

Premier Farnell ma już doświadczenie w pracy ze start-upami, związane z pomaganiem im we wprowadzaniu produktów do sprzedaży. Jednym z takich przykładów jest FutureHome, norweski start-up, który opracował bramkę Smart Hub umożliwiającą użytkownikom zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację wielu inteligentnych urządzeń instalowanych w domu. Premier Farnell świadczył dla FutureHome szeroki zakres usług, wliczając w to prace inżynieryjne oraz wsparcie przy testowaniu zgodności i produkcji, co pozwoliło zespołowi FutureHome skoncentrować się na rozwoju samego produktu i zdobyciu klientów.

Firma Premier Farnell jest aktywnym sponsorem programu Startupbootcamp IoT | Connected Devices, oferującego wsparcie (w tym mentorskie) i pomagającego w znalezieniu okazji inwestycyjnych dla start-upów technologicznych, działających w sektorze konsumenckich lub przemysłowych rozwiązań IoT.

- Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych, szczycimy się świetnym wsparciem, jakie zapewniamy inżynierom, rozwijając i przenosząc ich pomysły na wyższy poziom. Dzięki naszym usługom "Maker to Market", pomagamy spełniać potrzeby zarówno start-upów, jak i profesjonalnych twórców, którzy mają wspaniałe pomysły i wykazują ogromny zapał do rozwijania swoich koncepcji lub produktów, ale niekoniecznie mają umiejętności czy zasoby potrzebne do zaprojektowania, wyprodukowania, produkcji i dystrybucji ich rozwiązań. W rezultacie jesteśmy w stanie pomóc projektantom przekształcić innowacyjny pomysł w gotowy produkt, który będzie promowany i dystrybuowany na całym świecie, a dodatkowo możemy pomóc twórcom wprowadzić ich produkty na rynek szybciej i przy mniejszym koszcie całkowitym - komentuje Peter Birks, Business President w firmie Farnell element14.

Dodatkową pomocą dla start-upów jest Hardware Studio Connection - wspólna inicjatywa podjęta przez Avnet (firma-matka grupy Premier Farnell) i nowy dział Avnetu - Dragon Innovation. Daje ona projektantom dostęp do wsparcia ze strony inżynierów firmy oraz zniżki na komponenty i usługi. Nowe programy zostały opracowane, by pomóc przeprowadzić start-upy przez cykl rozwoju produktu i doprowadzić ich inicjatywy do realizacji tak szybko, jak to możliwe.

źródło: Farnell