wersja mobilna
Online: 472 Sobota, 2017.12.16

Biznes

Farnell element14 ogłosił wprowadzenie testerów elektrycznych Fluke T6-600 i T6-1000

wtorek, 05 grudnia 2017 10:36

Testery elektryczne Fluke T6-600 i T6-1000 korzystają z bezkontaktowej metody wykrywania napięcia, dzięki czemu pozwalają szybko, bezpiecznie i niezawodnie wykonywać pomiary napięcia. Od teraz są one dostępne w ofercie firmy Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

Technologia FieldSens, wykorzystana w testerach T6-600 i T6-1000 zastępuje tradycyjne próbniki elektryczne i mierniki przewodowe z konstrukcją o kształcie otwartych cęgów, w której to cęgi nasuwa się na przewodnik, celem wykrycia napięcia. W ten sposób możliwe jest wykonywanie pomiarów napięć do 1000 VAC, bez konieczności używania zwykłych przewodów pomiarowych.

Opisana technika pozwala na wykonanie pomiarów True RMS pod kątem napięć i prądów jednocześnie. Ponadto pozwala użytkownikowi na wykonywanie pomiarów w sytuacjach, w których dotąd wydawało się to niemożliwe, jak np. w ciasnych skrzynkach połączeniowych, czy w przypadku przewodników, których końcówki nie są dostępne. Nowa metoda pomiaru pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie wymaga zdejmowania osłonek lub izolacji przewodów. Co więcej, to że pomiar może być prowadzony za pomocą jednej ręki redukuje ryzyko porażenia elektrycznego.

Technologia FieldSense została także użyta w nowym przyrządzie weryfikującym Fluke PRV240FS, również dostępnym w Farnell element14. Jest to urządzenie do szybkiego, bezpiecznego i pewnego sprawdzania, czy mierniki FieldSense pracują poprawnie, zanim wykona się jakiekolwiek realne pomiary i bez konieczności tworzenia jakichkolwiek połączeń elektrycznych. Projektując urządzenie trzymano się koncepcji "sprawdź, zanim dotkniesz", która polega na przetestowaniu narzędzia w oparciu o znane źródło napięcia, zanim przeprowadzone są właściwie pomiary. Taka sekwencja pozwala mieć pewność, że narzędzie pracuje poprawnie, gdy wyniki pomiarów mają znaczenie.

źródło: Farnell element14

 

World News 24h

sobota, 16 grudnia 2017 20:06

Apple today confirmed the iMac Pro is equipped with its custom T2 chip for enhanced security and integration. The chip is second-generation silicon, building upon the T1 chip in the latest MacBook Pro with the Touch Bar that authenticates and secures Touch ID and Apple Pay respectively. The T2 chip integrates several previously separate components, including the system management controller, image signal processor, audio controller, and SSD controller, for expanded capabilities on the iMac Pro. For instance, Apple says the T2 chip's image signal processor works with the FaceTime HD camera to enable enhanced tone mapping, improved exposure control, and face detection-based auto exposure and auto white balance.

więcej na: www.macrumors.com