Znika marka Intersil

| Gospodarka Artykuły

Świat ma być pozbawiony jednej z najbardziej znanych i trwałych marek obecnych w przemyśle półprzewodnikowym. Pięćdziesiąt lat temu Jean Hoerni, jeden z "wiarołomnej ósemki" doktorantów, którzy w 1957 roku opuścili Shockley Semiconductor Laboratory i założyli firmę Fairchild, wynalazca procesu planarnego, założył firmę Intersil. W roku 2015 Intersil został kupiony przez Renesas. Teraz Renesas ma porzucić nazwę Intersil i nazwać przejętą jednostkę Renesas Electronics America.

Znika marka Intersil

Komentując swoje posunięcie, firma Renesas stwierdza, że celem jest wyjście poza ramy japońskocentrycznego modelu zarządzania przedsiębiorstwem i przejście do modelu firmy prawdziwie globalnej jako "One Global Renesas", przedsiębiorstwa działającego jako jednostka, która nie jest związana żadnym regionem.

- W styczniu 2018 r. Intersil Corporation przeprowadzi scalenie typu absorpcyjnego z Renesas Electronics America Inc. - amerykańską spółką zależną od Renesasu i Intersil Communications LLC - spółką zależną od Intersil Corporation, z jednostką Intersil Corporation jako firmą ocalałą. Intersil Corporation zmieni wówczas nazwę na Renesas Electronics America Inc - wyjaśnia dalej Renesas.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również