wersja mobilna
Online: 1355 Sobota, 2018.05.26

Biznes

Globalne dostawy tabletów w 2018 roku osiągną 128 milionów sztuk

czwartek, 23 listopada 2017 11:43

Widząc jak pełnoekranowe smartfony nadal przyczyniają się do osłabiania popytu na tablety, sprzedawcy tabletów starają się wyróżnić niektóre linie produktów i agresywnie promują modele 10-calowe i większe. Przyjaznymi dla konsumentów cenami mają nadzieję wywołać potrzebę zastępowania użytkowanych już urządzeń. Digitimes Research spodziewa się, że w 2018 roku liczba wysyłanych na całym świecie tabletów osiągnie poziom 128 milionów sztuk, a roczny spadek sprzedaży zmniejszy się do około 10%.

Digitimes Research spodziewa się, że wpływ bezramkowych smartfonów na tablety zmniejszy się po roku 2019, a liczba sprzedawanych rocznie na całym świecie tabletów pozostanie na poziomie ponad 120 milionów sztuk. Analitycy szacują, że w okresie 2018-2022 CAGR będzie wynosił minus 1,4%.

W 2017 roku największymi dostawcami tabletów będą firmy Apple, Samsung Electronics i Amazon. Czwarte miejsce zajmie Huawei, wyprzedzając Lenovo dzięki strategii na rzecz zróżnicowania produktów. Przewiduje się, że dystans między Huaweiem i Lenovo w przyszłym roku ulegnie dalszemu zwiększeniu.

Wraz z adaptowaniem do smartfonów wyświetlaczy przekraczających 6 cali rosnąć będzie konkurencja dla tabletów 7- i 8-calowych. Digitimes Research uważa, że aby zminimalizować wpływ tego trendu na sprzedaż mniejszych tabletów, producenci zwrócą się w stronę promowania swoich modeli 9-calowych i większych, co spowoduje, że ich dostawy w 2018 roku będą stanowić ponad 60% wolumenów globalnych.

Chociaż producenci z Chin odnotowali wzrost udziału 8-calowych tabletów w rynku światowym, to szybko spadające zamówienia na ich urządzenia 7-calowe będą miały korzystny wpływ na wyniki dostawców z Tajwanu. To właśnie tajwańscy producenci dostarczać będą większość tabletów o dużych rozmiarach, a ich udział w światowej sprzedaży wzrośnie w 2018 r. do ponad 50%.

źródło: DigiTimes

 


World News 24h

sobota, 26 maja 2018 14:53

Globalfoundries has denied recent rumors indicating the company is looking for a strategic partner or buyer to transfer the ownership of its 12-inch wafer plant in Chengdu, China. Rumors circulated recently have claimed that Globalfoundries has approached companies including Yangtze Memory Technology (YMTC), United Microelectronics (UMC) and Samsung Electronics about forming a strategic partnership to jointly own the Chengdu fab, or possibly disposing of its holdings in the plant.

więcej na: digitimes.com