W trzecim kwartale globalne dostawy tabletów osiągną 40 mln sztuk

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według szacunków Digitimes Research globalne dostawy tabletów osiągną w trzecim kwartale 2018 r. poziom 40 milionów sztuk. W drugim kwartale było to 37,08 mln. Wzrost zostanie częściowo wygenerowany wprowadzeniem nowych modeli przez Apple'a.

W trzecim kwartale globalne dostawy tabletów osiągną 40 mln sztuk

Przewiduje się, że globalne dostawy tabletów w całym 2018 roku wyniosą 150 mln sztuk, co stanowi spadek o 4-5% w skali roku.

Statystyki Digitimes Research pokazują, że globalna sprzedaż tabletów w drugim kwartale stanowiła sekwencyjny wzrost o 13,6% i roczny wzrost o 11%. Wzrost ten został przypisany głównie sprzedaży tabletów Apple'a i innych firm, na którą nie wpłynęły efekty sezonowe w drugim kwartale, a także tabletom white-box, osiągającym lepsze wyniki sprzedaży niż oczekiwano.

W drugim kwartale firmy Samsung i Lenovo odnotowały niewielkie spadki w dostawach tabletów, Apple i Huawei cieszyły się znacznym wzrostem sprzedaży, natomiast dostawy Amazona pozostały na poziomie niezmienionym.

Apple spodziewa się wypuszczenia na rynek w trzecim kwartale dwóch nowych modeli iPada Pro, co prawdopodobnie zwiększy dostawy tabletów firmy. Ponadto lipcowe, globalne kampanie promocyjne Prime Day firmy Amazon oraz udostępnienie przez Huaweia dwóch nowych tabletów klasy budżetowej, a także stały popyt na tablety white-box, pozwolą na zwiększenie w tym kwartale globalnych dostaw tabletów.