wersja mobilna
Online: 285 Sobota, 2018.04.21

Biznes

Targi Światło 2018

poniedziałek, 04 grudnia 2017 07:46

Targi Światło to organizowana od ponad 20 lat impreza poświęcona branży oświetleniowej, a więc obszaru biznesowego, w którym w Polsce mamy sporo producentów. To oni stanowią główną oś zainteresowania, niemniej na przestrzeni lat Wydarzenie to zyskało znacznie ogólniejszą formułę i dzisiaj jest pokazem nowych technologii i rozwiązań oświetleniowych zarówno po stronie technicznej jak i wzorniczej.

Główna tematyka tej imprezy to oczywiście światło, w domyśle najczęściej te generowane przez nowoczesne diody LED, ale w praktyce bliższa prawdy jest raczej nazwa "oświetlenie", bowiem w ekspozycjach przewijają się głównie oprawy oświetleniowe, żarówki, świetlówki oraz lampy uliczne i sygnalizacyjne. Dużą część tworzy też elektrotechnika, a więc złącza, zasilacze, przewody, osprzęt instalacyjny, a nawet obudowy, sprzęt pomiarowy i narzędzia.

Efekt jest taki, że funkcjonująca w branży nazwa imprezy "Światło" dość luźno wiąże się z tym, co faktycznie jest tam prezentowane, bo ekspozycja od strony tematyki jest znacznie szersza. Na targach pojawiają się też firmy związane z branżą elektroniki, ale przebraną pod kątem oświetlenia diodowego proponując optykę, złącza, radiatory, aparaturę i zasilanie.

Targi Światło mają duży rozmach - zajmują cały obiekt Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego (12 tys. m²) i grupują około 400 firm z Polski i zagranicy. Tę zagraniczną część imprezy w dużej mierze tworzą dalekowschodni dostawcy oświetlenia ledowego, którzy zajmują też powierzchniowo całą dużą halę (China Pavilon).

Wystawie towarzyszy rozbudowana część wykładowo-seminaryjna dla architektów, projektantów wnętrz, władz samorządowych. Wstęp na targi jest rejestrowany, dzięki czemu wiadomo, że w ubiegłym roku przewinęło się przez nie ok. 15 tys. gości. Tegoroczne Światło będzie odbywać się w dniach 31.01-2.02, jak zawsze na początku roku

 

World News 24h

piątek, 20 kwietnia 2018 20:03

According to DRAMeXchange China has entered the semiconductor sector and focused on the development of domestic memory industry. The three key players are YMTC, Innotron and JHICC, which work on NAND Flash, mobile DRAM and specialty DRAM respectively. All three companies have arranged trial production to begin in 2H18 and mass production to begin in 1H19. This will make 2019 the first year of China’s domestic memory chip production. As for the schedules of the three suppliers, the construction of Innotron’s fab was completed in June 2017 and the equipment installation took place during 3Q17. For now, Innotron and JHICC have both postponed trial production to 3Q18 and tentatively arrange mass production to take place in 1H19, falling behind their announced schedule.

więcej na: en.ctimes.com.tw