Targi Światło 2018

| Gospodarka Artykuły

Targi Światło to organizowana od ponad 20 lat impreza poświęcona branży oświetleniowej, a więc obszaru biznesowego, w którym w Polsce mamy sporo producentów. To oni stanowią główną oś zainteresowania, niemniej na przestrzeni lat Wydarzenie to zyskało znacznie ogólniejszą formułę i dzisiaj jest pokazem nowych technologii i rozwiązań oświetleniowych zarówno po stronie technicznej jak i wzorniczej.

Targi Światło 2018

Główna tematyka tej imprezy to oczywiście światło, w domyśle najczęściej te generowane przez nowoczesne diody LED, ale w praktyce bliższa prawdy jest raczej nazwa "oświetlenie", bowiem w ekspozycjach przewijają się głównie oprawy oświetleniowe, żarówki, świetlówki oraz lampy uliczne i sygnalizacyjne. Dużą część tworzy też elektrotechnika, a więc złącza, zasilacze, przewody, osprzęt instalacyjny, a nawet obudowy, sprzęt pomiarowy i narzędzia.

Efekt jest taki, że funkcjonująca w branży nazwa imprezy "Światło" dość luźno wiąże się z tym, co faktycznie jest tam prezentowane, bo ekspozycja od strony tematyki jest znacznie szersza. Na targach pojawiają się też firmy związane z branżą elektroniki, ale przebraną pod kątem oświetlenia diodowego proponując optykę, złącza, radiatory, aparaturę i zasilanie.

Targi Światło mają duży rozmach - zajmują cały obiekt Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego (12 tys. m²) i grupują około 400 firm z Polski i zagranicy. Tę zagraniczną część imprezy w dużej mierze tworzą dalekowschodni dostawcy oświetlenia ledowego, którzy zajmują też powierzchniowo całą dużą halę (China Pavilon).

Wystawie towarzyszy rozbudowana część wykładowo-seminaryjna dla architektów, projektantów wnętrz, władz samorządowych. Wstęp na targi jest rejestrowany, dzięki czemu wiadomo, że w ubiegłym roku przewinęło się przez nie ok. 15 tys. gości. Tegoroczne Światło będzie odbywać się w dniach 31.01-2.02, jak zawsze na początku roku