wersja mobilna
Online: 404 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Rekordowa edycja targów Światło i Elektrotechnika

wtorek, 25 kwietnia 2017 07:52

Tegoroczne targi Światło i Elektrotechnika były wydarzeniem jubileuszowym z uwagi na ich 25 edycję, ale jednocześnie rekordowe pod względem potencjału. Światło zajęło całą powierzchnię Expo XXI - 13 tys. m², miało około 500 wystawców, których odwiedziło 15 tys. gości. Rozmach imprezy wynika z kilku czynników - pierwszy to duże znaczenie przemysłu oświetleniowego w kraju, a drugi, że jest to jedyna specjalistyczna impreza tego typu nie tylko w Polsce, ale i w naszym rejonie.

Targi zyskują też na znaczeniu na skutek zmian technologicznych w branży oświetleniowej, a więc ekspansji oświetlenia LED. Ostatnią cechą charakterystyczną dla targów Światło jest to, że dużą część imprezy tworzą firmy azjatyckie.

Oprócz ekspozycji wystawców branży oświetleniowej na imprezie pojawiają się też firmy z obszaru elektroniki i elektrotechniki. Obserwacje pokazują, że wystawcy z tego obszaru prezentują komponenty do systemów oświetleniowych, jak zasilacze, złącza, systemy sterowania inteligentnym oświetleniem, moduły LED-owe i podobne rozwiązania. Niemniej nie widać tu specjalnie rozwoju, bo takie ekspozycje w sumie tworzą jedynie drobny ułamek całej imprezy. W tym roku widoczni byli natomiast producenci EMS, którzy promowali swoje usługi ukierunkowane na branżę oświetleniową.

Kolejną cechą szczególną było to, że znacząca część gości targów przyjechała zza naszej wschodniej granicy, była też delegacja inwestorów z Egiptu oraz Algierii, a ich obecność było słychać w licznych rozmowach. Targi Światło są bez wątpienia imprezą ważną i o dużym potencjale, niemniej wystawianie się firm z branży elektroniki wymaga posiadania specjalistycznych produktów dla tego obszaru.

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 07:54

G.Skill announced the availability of new, higher-speed memory kits in its AMD-version Trident Z and Sniper X product lines. The first is now available in speeds up to 3600MHz, and the second in speeds up to 3466MHz. It should be noted that this announcement only applies to G.Skill’s AMD-specific memory kits. The company already offers memories at and beyond these speeds, but they’re not guaranteed to work with AMD’s Ryzen and Threadripper processors. The maximum default memory speed on X470 is 2933MHz, but our own overclocking managed to bring that to 3466MHz.

więcej na: www.tomshardware.com