Rekordowa edycja targów Światło i Elektrotechnika

| Gospodarka Artykuły

Tegoroczne targi Światło i Elektrotechnika były wydarzeniem jubileuszowym z uwagi na ich 25 edycję, ale jednocześnie rekordowe pod względem potencjału. Światło zajęło całą powierzchnię Expo XXI - 13 tys. m², miało około 500 wystawców, których odwiedziło 15 tys. gości. Rozmach imprezy wynika z kilku czynników - pierwszy to duże znaczenie przemysłu oświetleniowego w kraju, a drugi, że jest to jedyna specjalistyczna impreza tego typu nie tylko w Polsce, ale i w naszym rejonie.

Rekordowa edycja targów Światło i Elektrotechnika

Targi zyskują też na znaczeniu na skutek zmian technologicznych w branży oświetleniowej, a więc ekspansji oświetlenia LED. Ostatnią cechą charakterystyczną dla targów Światło jest to, że dużą część imprezy tworzą firmy azjatyckie.

Oprócz ekspozycji wystawców branży oświetleniowej na imprezie pojawiają się też firmy z obszaru elektroniki i elektrotechniki. Obserwacje pokazują, że wystawcy z tego obszaru prezentują komponenty do systemów oświetleniowych, jak zasilacze, złącza, systemy sterowania inteligentnym oświetleniem, moduły LED-owe i podobne rozwiązania. Niemniej nie widać tu specjalnie rozwoju, bo takie ekspozycje w sumie tworzą jedynie drobny ułamek całej imprezy. W tym roku widoczni byli natomiast producenci EMS, którzy promowali swoje usługi ukierunkowane na branżę oświetleniową.

Kolejną cechą szczególną było to, że znacząca część gości targów przyjechała zza naszej wschodniej granicy, była też delegacja inwestorów z Egiptu oraz Algierii, a ich obecność było słychać w licznych rozmowach. Targi Światło są bez wątpienia imprezą ważną i o dużym potencjale, niemniej wystawianie się firm z branży elektroniki wymaga posiadania specjalistycznych produktów dla tego obszaru.

Zobacz również