wersja mobilna
Online: 501 Piątek, 2018.04.20

Biznes

Tegoroczne targi Światło należy zaliczyć do udanych

wtorek, 13 lutego 2018 07:56

Targi Światło i Elektrotechnika, odbywające się na przełomie stycznia i lutego, to impreza, która tradycyjnie otwiera krajowy sezon wystawienniczy. Tegoroczne targi zostały zorganizowane już po raz 26 i jak zwykle mocno błysnęły światłem. Mimo dość wąskiego profilu impreza miała duży rozmach, gdyż pokazało się na niej około 400 firm, które zajęły całe warszawskie Centrum Expo XXI. Dopisali też odwiedzający, a dobrą frekwencję gości z kraju i zagranicy było zarówno widać, jak i słychać.

Zasadnicza część ekspozycji poświęcona została rozwiązaniom oświetleniowym, niemniej oferta produktów "pomocniczych"”, a więc osprzętu elektroinstalacyjnego, komponentów, zasilaczy i aparatury stanowiła w tym przypadku istotną część ekspozycji. Tradycyjnie wystawie towarzyszyła rozbudowana część wykładowo-seminaryjna dla architektów, projektantów wnętrz czy władz samorządowych, a poruszane tematy związane były z oświetleniem i nowymi technologiami.

Od kilku lat część oświetleniowa zdominowana jest przez technologie LED-owe, co wydaje się być naturalną konsekwencją przemian technologicznych dokonujących się na światowym rynku oświetlenia. Obecnie jednak, w prezentowanych produktach widać było pogłębiającą się specjalizację rozwiązań. Jeszcze dwa-trzy lata temu podstawę wielu ekspozycji stanowiły proste źródła światła, jak zamienniki żarówek, teraz coraz częściej te najprostsze rozwiązania wypierane są przez źródła zintegrowane, specjalistyczne i atrakcyjne dla oka. Rynek oświetleniowy szybko się zmienia nie tylko od strony technicznej, porzucając zainteresowanie tanimi zamiennikami żarówek, co dotyczyło także licznych ekspozycji firm azjatyckich, pokazujących się na targach.

Na targach Światło można było spotkać firmy związane z branżą elektroniki, np. dystrybutorów złączy i komponentów zasilających - jak Contrans TI, dostawców szerokiego spektrum komponentów - jak Micros, czy systemów zasilających - MPL.

 

World News 24h

piątek, 20 kwietnia 2018 18:00

A more affordable iPhone may be heading our way: Apple is rumored to be releasing a 6.1-inch iPhone in the fall priced as low as $550. That tidbit comes from KGI analyst and frequent Apple commentator Ming-Chi Kuo by way of MacRumors. In a KGI investor's note, Kuo claims that the 6.1-inch iPhone could come in two variants: one with dual SIM card compatibility and one that only supports a single SIM. The single SIM variant is said to cost anywhere between $550 and $650 (that range converts to about L390-L460 or AU$710-AU$840), while the dual-SIM variant is said to cost $650 to $750, according to the note.

więcej na: www.cnet.com