Firma Silvaco przejmuje spółkę NanGate

| Gospodarka Artykuły

Firma Silvaco ogłosiła, że przejęła lidera oprogramowania EDA (Electronic Design Automation) - firmę NanGate - która oferuje narzędzia i usługi do tworzenia, optymalizacji i walidacji bibliotek IP. Platforma Library Creation oferowana przez NanGate została wdrożona przez szereg firm półprzewodnikowych, tworząc komórki standardowych bibliotek używane w setkach projektów SoC. Technologia NanGate jest dostępna i sprawdzona w szerokim zakresie procesów CMOS od 250-nm do 14-nm, wykorzystywanych w wielu fabrykach.

Firma Silvaco przejmuje spółkę NanGate

Przejęcie wpisuje się w agresywny plan rozwoju Silvaco, który ma na celu zwiększenie przychodów poprzez dodanie strategicznych technologii, by oferować klientom najlepsze rozwiązania.

Silvaco jest wiodącym dostawcą oprogramowania narzędziowego EDA służącego do opracowywania procesów i urządzeń oraz do projektowania układów analogowych czy typu mixed-signal, a także półprzewodników mocy oraz pamięci. Siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii, a jej obecność na całym świecie zapewniają biura w Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Azji.

źródło: Silvaco
Na zdjęciu od lewej: Jens C. Michelsen, Ole Christian Andersen, David Dutton, Iliya Pesic

Zobacz również