wersja mobilna
Online: 288 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

Firma Silvaco przejmuje spółkę NanGate

wtorek, 06 marca 2018 12:25

Firma Silvaco ogłosiła, że przejęła lidera oprogramowania EDA (Electronic Design Automation) - firmę NanGate - która oferuje narzędzia i usługi do tworzenia, optymalizacji i walidacji bibliotek IP. Platforma Library Creation oferowana przez NanGate została wdrożona przez szereg firm półprzewodnikowych, tworząc komórki standardowych bibliotek używane w setkach projektów SoC. Technologia NanGate jest dostępna i sprawdzona w szerokim zakresie procesów CMOS od 250-nm do 14-nm, wykorzystywanych w wielu fabrykach.

Przejęcie wpisuje się w agresywny plan rozwoju Silvaco, który ma na celu zwiększenie przychodów poprzez dodanie strategicznych technologii, by oferować klientom najlepsze rozwiązania.

Silvaco jest wiodącym dostawcą oprogramowania narzędziowego EDA służącego do opracowywania procesów i urządzeń oraz do projektowania układów analogowych czy typu mixed-signal, a także półprzewodników mocy oraz pamięci. Siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii, a jej obecność na całym świecie zapewniają biura w Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Azji.

źródło: Silvaco
Na zdjęciu od lewej: Jens C. Michelsen, Ole Christian Andersen, David Dutton, Iliya Pesic

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 20:01

Apple Inc. is designing and producing its own device displays for the first time, using a secret manufacturing facility near its California headquarters to make small numbers of the screens for testing purposes, according to people familiar with the situation. The technology giant is making a significant investment in the development of next-generation MicroLED screens, say the people, who requested anonymity to discuss internal planning.

więcej na: www.bloomberg.com