wersja mobilna
Online: 409 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Sześć drużyn z Polski pojedzie na zawody łazików University Rover Challenge

poniedziałek, 26 marca 2018 12:43

W zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych, weźmie udział sześć polskich zespołów. Kwalifikacje do rywalizacji uzyskało 36 studenckich drużyn z 10 krajów. Chęć wystartowania w zawodach zgłosiła rekordowa liczba 95 zespołów z całego świata.

Najwięcej drużyn - 11 - reprezentować będzie Stany Zjednoczone, a po 6 Kanadę i Polskę. Pięć zespołów będzie z Indii, trzy z Bangladeszu i po jednym z Egiptu, Meksyku, Australii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Z Polski na zawody pojadą łaziki marsjańskie zespołów: Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, KNR Team z Politechniki Warszawskiej, Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz University of Warsaw Rover Team z Uniwersytetu Warszawskiego.

University Rover Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów, rozgrywane na amerykańskiej pustyni w stanie Utah, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS. Studenckie łaziki mają do wykonania szereg zadań, jak np. pobranie próbek gruntu, dokonanie napraw w zepsutym urządzeniu czy pokonanie przeszkód terenowych.

W University Rover Challenge zespoły z polskich uczelni uczestniczą od 2009 roku. Od tego czasu łaziki z Polski zwyciężyły już pięciokrotnie.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 07:54

G.Skill announced the availability of new, higher-speed memory kits in its AMD-version Trident Z and Sniper X product lines. The first is now available in speeds up to 3600MHz, and the second in speeds up to 3466MHz. It should be noted that this announcement only applies to G.Skill’s AMD-specific memory kits. The company already offers memories at and beyond these speeds, but they’re not guaranteed to work with AMD’s Ryzen and Threadripper processors. The maximum default memory speed on X470 is 2933MHz, but our own overclocking managed to bring that to 3466MHz.

więcej na: www.tomshardware.com