Autodesk przejmuje firmę Alias

Autodesk (San Rafael,USA), znany producent oprogramowania CAD, w tym programu AutoCAD, kupiłfirmę Alias (Toronto, Kanada), która dostarcza oprogramowanie dotworzenia grafiki trójwymiarowej. Zakup, którego wartość wyniosła 197mln dolarów, ma pozwolić firmie Autodesk zwiększyć udział na rynkuoprogramowania 3D, zarówno w sektorze przemysłowym i motoryzacyjnym,jak też na rynku mediów. Jak do tej pory wiele firm używałooprogramowania pochodzącego zarówno od Alias, jak i Autodesk. Wprzyszłości ma ono być zastąpione jedną, wspólną platformą, będącąwynikiem mariażu technologicznego powstałego na skutek połączenia sięfirm.

Do obecnych klientówfirmy Alias z branży motoryzacyjnej i rozrywkowej należą m. in. BMW,Boeing, GM, Honda, Renault, Industrial Light and Magic, Dreamworks,Sony Pictures Imageworks, Electronic Arts oraz Nintendo. Autodeskplanuje dalszy rozwój i wsparcie dotychczasowych produktów i usługfirmy Alias.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Autodesk udostępnia Eagle tylko w formie subskrypcji
Orzeł wylądował... w Autodesku, a Farnell w Avnecie
Autodesk oferuje Kolekcje Branżowe
Bezpłatne seminaria - projektowanie zakładów przemysłowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów