Za nami konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki"

| Gospodarka Artykuły

W dniach 18-19 kwietnia br. Włocławek pełnił rolę polskiego centrum nowych technologii i innowacji w przemyśle elektronicznym. Organizowana przez firmę RENEX konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki" zgromadziła ponad 200 uczestników z Polski, Unii Europejskiej i Japonii. Tegoroczna konferencja była pierwszą edycją cyklu branżowych konferencji, jakie RENEX planuje organizować corocznie w ramach programu "RENEX Electronics Conferences".

Za nami konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki"

Przez dwa dni eksperci z najważniejszych branżowych polskich i światowych organizacji dyskutowali o perspektywach dla polskich przedsiębiorstw w zakresie rynku kosmicznego Unii Europejskiej oraz o szansach i wyzwaniach związanych z najnowszymi technologiami i zastosowaniami robotyki przemysłowej.

W obszarze "Perspektywy Rynku Kosmicznego UE" swoje prezentacje przedstawili m.in. Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych, Thomas Rohr z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej, Krzysztof Czyż z FP Instruments oraz Borys Lange z firmy WIRAN.

Podczas drugiego dnia konferencji (Technologie automatyzacji produkcji), wystąpili m.in. Stefan Kamiński - prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Jumpei Ninomiya reprezentujący Yamaha Robotics, Piotr Sadowski z SGX i Andreas Ojalill ze Stowarzyszenia IPC.

- Polscy przedsiębiorcy działający w branży elektronicznej, stają przed ogromną szansą na wejście na kolejny poziom rozwoju swoich kompetencji i wykorzystania szansy na rozwój swoich firm w przemyśle kosmicznym. Wartość tego rynku w Polsce szacuje się już na niemal 15 mld złotych - podsumował wydarzenie Predrag Topić, prezes zarządu firmy RENEX.

źródło: RENEX

Zobacz również