Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach już działa

| Gospodarka Artykuły

Firma WAGO jest jednym z największych światowych producentów elementów do łączenia przewodów elektrycznych i znaczącym dostawcą rozwiązań dla automatyki budynkowej i przemysłowej. We Wróblowicach, w gminie Miękinia, ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO. To drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie.

Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach już działa

Obiekt we Wróblowicach jest w pełni sterowany przez produkowane w WAGO elementy automatyki budynkowej.

Na 16-hektarowej działce powstał budynek biurowy oraz dwie nowoczesne hale o powierzchni 6 tys. m² każda. W jednej z hal ulokowane są linie technologiczne, głównie do produkcji automatycznej, w drugiej - zautomatyzowany magazyn zintegrowany z rozwiązaniami logistycznymi bazującymi na systemie SAP. Łączna powierzchnia produkcyjna w Polsce po zakończeniu inwestycji przekroczyła 21 tys. m².

WAGO Wróblowice - kantyna WAGO Wróblowice - recepcja

WAGO ELWAG jest częścią międzynarodowej grupy WAGO - producenta elementów połączeniowych do przewodów elektrycznych oraz dostawcy oryginalnych rozwiązań dla automatyki budynkowej i przemysłowej. Produkty WAGO znajdują zastosowanie w różnorodnych dziedzinach i w urządzeniach oraz obiektach przemysłowych i budynkowych. W polskich zakładach produkowane są wyroby z wielu różnych serii, m.in. złączki do płytek drukowanych, wielowtyki, złączki silnoprądowe, komponenty do prefabrykowanej instalacji WINSTA®. W najbliższym czasie ruszy również produkcja nowej złączki listwowej TOPJOB® S z dźwignią.

W spółce zatrudnionych jest ponad 1200 osób, co stawia ją w grupie największych firm w branży oraz znaczących pracodawców w regionie. Mimo iż zakład we Wróblowicach uruchomiony został niedawno, pracuje tam już ponad 300 osób. Spółka ma już plany inwestycyjne na następne lata, co pozwoli jej stać się znaczącym zapleczem produkcyjnym dla całej Grupy WAGO.

źródło: WAGO