TI przejmuje Luminary Micro

Texas Instruments ogłosił w czwartek 14 maja przejęcie Luminary Micro, producenta 32-bitowych mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Cortex-M3. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Luminary Micro zostanie włączone jako część biznesu AEC (advanced embedded control). Siedziba główna firmy pozostanie w Austin, USA.

Posłuchaj
00:00

Według przedstawicieli TI, przejęcie Luminary Micro, a wraz z nią linii produktów z rodziny Stellaris, pozwoli firmie na uzupełnienie luki w ofercie i większą penetrację rynku 32-bitowych mikrokontrolerów. Według TI, katalog firmy obejmuje obecnie ponad 300 konstrukcji 16- i 32-bitowych mikroprocesorów. Umożliwi to także zespołowi pracującemu nad rozwojem mikrokontrolerów z rodziny Stelarris dostęp do zaawansowanych technologii dostarczonych przez TI.

Układy te są przeznaczone są do urządzeń, w których liczy się utrzymanie niskiej ceny przy zapewnieniu wydajności oraz możliwości komunikacyjnych, wykorzystywanych w takich branżach jak m.in. kontrola transakcji pieniężnych, automatyka, nadzór nad budynkami czy aplikacje medyczne. Zdaniem przedstawicieli Luminary Micro, wzrośnie także zaufanie klientów do firmy jako partnera o ugruntowanej i bezpiecznej pozycji na rynku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
TAITRA uruchamia konkurs "Go Healthy with Taiwan"
Pomiary
Rohde & Schwarz przejmuje ZES ZIMMER Electronic Systems GmbH i rozszerza ofertę urządzeń testowo-pomiarowych
Produkcja elektroniki
Indie stawiają na usługi OSAT
Produkcja elektroniki
Rozwój sektora elektronicznego w Polsce - właściciel marki Goodram dołącza do KIGEiT
Produkcja elektroniki
Litewska Teltonika inwestuje w produkcję PCB i usługi EMS
Produkcja elektroniki
Rynek zaawansowanych podłoży wkrótce przekroczy 30 mld dolarów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów