Sektor przemysłowy czeka wzrost

Rynek półprzewodników do aplikacji przemysłowych odnotuje w bieżącym roku obroty na pułapie 3,9 mld, jak wynika z prognoz Databeans. W kolejnych latach dynamika wzrostu będzie się utrzymywać na poziomie 8% w skali rocznej, aż do uzyskania 5,7 mld dolarów w 2014 r.

Posłuchaj
00:00
Analitycy podzieli branżę przemysłową na cztery główne sektory: medyczny, testowanie i pomiary, kontrola przemysłowa oraz militarny i lotniczy. Wykorzystanie układów analogowych stale wzrasta dzięki trendowi do zwiększania komunikacyjności, redukcji kosztów oraz lepszej wydajności energetycznej.

Pomimo że obecnie największe pod względem rentowności sektory to militarny i lotnictwo, natomiast pod względem obrotów kontrola procesów, to rozwiązania medyczne będą najszybciej się rozwijać w najbliższych latach.

Wzrost roczny na poziomie 12% będzie możliwy dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na mobilne urządzenia medyczne, takie jak mierniki glukozy czy stetoskopy, z których większość wykorzystuje głównie układy ASSP. Dużą rolę w tym przypadku odegrają czynniki demograficzne, takie jak starzenie się społeczeństwa. Większa integracja tych systemów pozwoli na szersze możliwości wykorzystania ich w warunkach domowych.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów