Rośnie współczynnik book to bill producentów sprzętu

Globalna wartość współczynnika book-to-bill dla producentów sprzętu do produkcji półprzewodników wzrosła w czerwcu do 1,01, jak podaje VLSI Research. Oznacza to pierwszy miesiąc od lipca ubiegłego roku, kiedy współczynnik ten był większy od jedności.

Posłuchaj
00:00

Zamówienia w czerwcu wyniosły 2,5 mld dolarów, co jest sumą o 40% większą niż w maju, jednak nadal o 41% mniejszą niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. W okresie tym dostarczono natomiast sprzęt za łączną sumę 2,4 mld dolarów, co jest sumą o 57% mniejszą niż rok wcześniej.

Według autorów raportu, mimo że koniunktura nadal utrzymuje się poniżej normalnego poziomu, dostawcy sprzętu do technologii półprzewodników powoli odczuwają wzrost zainteresowania ze strony klientów. Trend ten związany jest z polepszającym się poziomem wykorzystania fabryk. W kategorii produktowej, największy odsetek zamówień stanowią urządzenia bezpośrednio związane z technologią półprzewodników. Odczuwalny jest wzrost zainteresowania sprzętem do produkcji pamięci, co zdaniem analityków związane jest z ożywieniem w sektorze DDR3 SDRAM.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
TAITRA uruchamia konkurs "Go Healthy with Taiwan"
Pomiary
Rohde & Schwarz przejmuje ZES ZIMMER Electronic Systems GmbH i rozszerza ofertę urządzeń testowo-pomiarowych
Produkcja elektroniki
Indie stawiają na usługi OSAT
Produkcja elektroniki
Rozwój sektora elektronicznego w Polsce - właściciel marki Goodram dołącza do KIGEiT
Produkcja elektroniki
Litewska Teltonika inwestuje w produkcję PCB i usługi EMS
Produkcja elektroniki
Rynek zaawansowanych podłoży wkrótce przekroczy 30 mld dolarów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów