Philips i LG Display oskarżone o nielegalne praktyki cenowe

Komisja Europejska oskarżyła firmy Philips i LG Display o zmowę cenową dotyczącą paneli LCD. O fakcie otrzymania zarzutów poinformowały zainteresowane firmy. KE jedynie oświadczyła wcześniej, że wysłała je do wielu różnych producentów, jednak nie podała żadnych nazw.

Posłuchaj
00:00

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2006 r. Zdaniem przedstawicieli KE, nielegalne praktyki dotyczyły ustalania cen dla paneli LCD wykorzystywanych w telefonach komórkowych, telewizorach, komputerach, zegarkach cyfrowych, kalkulatorach, przenośnych odtwarzaczach mp3 oraz kamerach cyfrowych.

Według Philipsa, firma otrzymała powiadomienie jako były udziałowiec LG Display, zaznaczając, że nie oznacza to że sama była zaangażowana w nielegalne praktyki. Przedstawiciele LG Display zapowiedzieli jedynie, że przejrzą stawiane im zarzuty i odmówili dalszych komentarzy.

Obiecali także pełną kooperacje z przedstawicielami Unii Europejskiej. Nie są to pierwsze zarzuty stawiane firmie w tego typu sprawie. W listopadzie została ona uznana w USA winną udziału w zmowie cenowej wraz z Sharp i Chunghwa Picture Tubes. Kara nałożona na LG Display wyniosła 400 mln dolarów.

Powiązane treści
Philips kupuje projektanta oświetlenia Luceplana
Philips zamyka fabrykę telewizorów LCD we Francji
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów