Trwają targi MSPO 2018

| Gospodarka Artykuły

MSPO, czyli Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, od ponad ćwierć wieku jest wizytówką polskiej branży zbrojeniowej i jedną z trzech najważniejszych w Europie imprez o takim profilu. Jest także miejscem prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata, na którym pojawia się wiele firm z kraju i zagranicy. W tym roku MSPO odbywa się w dniach 4-7 września, natomiast kolejne dwa dni (od 8 do 9 września) zajmą dni otwarte, podczas których będzie można obejrzeć między innymi Wystawę Sił Zbrojnych RP o pow. 10 tys. m².

Trwają targi MSPO 2018

Tegoroczna impreza ma rozmach taki jak w poprzednich latach. Ekspozycja zajmuje wszystkie 7 pawilonów oraz teren zewnętrzny, na którym pokazywany jest duży sprzęt. Pojawi się ok. 600 firm, a w zeszłym roku organizator doliczył się 38 tys. gości. To rekordowo dużo.

MSPO to targi poświęcone przemysłowi obronnemu, gdzie swoje produkty i usługi regularnie prezentuje kilkaset firm związanych z sektorem wojskowym. Należą do nich największe koncerny światowe i wiele firm rodzimych, jak WB Electronics lub spółki wchodzące w skład PGZ (m.in. PCO, PIT Radwar).

Na MSPO 2018 swoje ekspozycje mają też krajowe firmy elektroniczne, dla których sektor wojskowy jest ważnym klientem lub potencjalnym odbiorcą. Jest tam stałe grono firm, jak AM Technologies, Dacpol, Astat, DGT, Domar, Elmark, Eltronika, Radiotechnika Marketing, Tespol, Kontron i wiele innych, jak Ledatel lub Flir.

Jak zwykle wydarzenie będzie obfitować w pokazy, seminaria, spotkania przedstawicieli rządu z reprezentantami przemysłu. Będzie też uroczystość przyznania targowych nagród Defender.