HTC pozytywnie postrzega swoją przyszłość

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma HTC z optymizmem patrzy na swoje perspektywy biznesowe w 2019 roku. Jak zapowiedziała prezes Cher Wang, firma będzie kontynuowała działania mające na celu z jednej strony ożywienie swojego biznesu smartfonowego, a z drugiej osiągnięcie znacznego wzrostu przychodów z działalności w segmencie VR, poprzez oferowanie sprzętu, platformy programowej, treści oraz powiązanych z rzeczywistością rozszerzoną usług.

HTC pozytywnie postrzega swoją przyszłość

By nadążać za postępem technologicznym, HTC opracowuje swój pierwszy smartfon 5G, mający oferować klientom największą wartość dodaną. W sklepie Viveport 5 kwietnia firma uruchomi program Viveport Infinity, by dać nieograniczony dostęp do wszystkich treści dotyczących VR, dostępnych na platformie. Funkcja platformy Viveport zostanie także rozszerzona przez planowane uruchomienie nowej przeglądarki Firefox Reality, opracowywanej wspólnie z Firefoxem i Amazon Wireless Services (AWS).

Aby wzbogacić portfele sprzętowe VR, HTC planuje w drugim kwartale 2019 roku wprowadzić na rynek swój odświeżony zestaw gogli Vive Pro Eye, wierząc, że nowy gadżet zapewni nowe wrażenia dzięki technologii śledzenia oka. Cher Wang powiedziała również, że w dalszej części bieżącego roku HTC rozszerzy swój ekosystem VR, udostępniając nowy zestaw gogli VR - Vive Cosmos - który nie będzie potrzebował zewnętrznych czujników i będzie pracował z urządzeniami mobilnymi.

Zdaniem prezes Wang rozpoczęcie komercyjnej działalności sieci 5G doprowadzi do upowszechnienia aplikacji dla rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a integracja technologii 5G, AR/VR oraz AI i blockchain w długim okresie przyniesie rozwojowi HTC wiele korzyści.

Według źródeł branżowych, do drugiej połowy 2019 roku HTC nie zamierza wprowadzać smartfonów z obsługą 5G, ponieważ rynek 5G nie jest jeszcze dojrzały.

źródło: DigiTimes