HTC zanotował wzrost przychodów, będzie inwestować w rzeczywistość wirtualną, sztuczną inteligencję i 5G

| Gospodarka Artykuły

W maju firma HTC odnotowała przychody w wysokości 2,45 miliarda dolarów tajwańskich (TWD), czyli 82,4 miliona USD, co stanowi wzrost o 16,5% w skali miesiąca, ale spadek o 46% w skali roku. Według źródeł branżowych wzrost przychodów został osiągnięty dzięki wprowadzeniu nowego flagowego smartfona firmy - HTC U12+. Oczekuje się, że HTC planuje zwiększać dostawy modelu U12+, co pozwoli osiągnąć w czerwcu przychody przekraczające 3 miliardy TWD.

HTC zanotował wzrost przychodów, będzie inwestować w rzeczywistość wirtualną, sztuczną inteligencję i 5G

Sprzedaż nowego flagowca ma być wsparta przez niedawno opublikowane oprogramowanie Vive Focus System Update 2.0, które umożliwia integrację modelu UT12+ z samodzielnym urządzeniem Vive Focus VR.

Przez pierwsze pięć miesięcy 2018 r. łączne przychody firmy HTC osiągnęły 13,33 mld TWD, co stanowi spadek o 43,9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jednocześnie, według prezesa firmy Chera Wanga, HTC nadal będzie inwestować w najnowocześniejsze technologie, w tym wirtualną rzeczywistość (VR), rzeczywistość rozszerzoną (AR), sztuczną inteligencję (AI), Internet Rzeczy (IoT) oraz technologię 5G.

Firma jest również zainteresowana zastosowaniami technologii blockchain i jest gotowa do uruchomienia swojego pierwszego blockchainowego smartfona - HTC Exodus.

Jak zapowiedział Cher Wang, wizją firmy HTC jest wprowadzenie tzw. "Vive Reality", w ramach której zintegrowane zostaną technologie, takie jak VR, AR, AI, 5G oraz inne nowe rozwiązania, by umożliwić ludziom naturalną interakcję w środowisku VR/AR.

źródło: DigiTimes

Zobacz również