Firma Diodes kupuje fabrykę Natsemi w Greenock

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Diodes Inc kupiła byłą fabrykę Natsemi w Greenock, w Szkocji, która wcześniej została przejęta przez firmę TI. Diodes przeprowadzi integrację produkcji przejętego zakładu i wszystkich pracowników GFAB (Greenock fab) ze swoimi strukturami. W ramach wieloletniej umowy na dostawę płytek krzemowych Diodes będzie nadal wytwarzać analogowe elementy TI pochodzące dotychczas z GFAB, po przeniesieniu działalności do innych fabryk płytek.

Firma Diodes kupuje fabrykę Natsemi w Greenock

Zakład w Greenock, dysponujący powierzchnią blisko 319 tys. stóp kwadratowych, ma potencjalną zdolność produkcji do 21666 płytek krzemowych lub 256 tys. równoważnych warstw 8-calowych miesięcznie, w zależności od wytwarzanego asortymentu.

W ramach działalności grupy zadaniowej ustanowionej w 2016 r., kiedy to ogłoszono potencjalne zamknięcie obiektu GFAB, Scottish Enterprise i Inverclyde Council zaproponowały znaczące wsparcie dla przyszłych inwestycji firmy Diodes w GFAB. Chodziło o ochronę miejsc pracy w regionie i zachowanie atrakcyjności lokalizacji dla biznesu.

Fabryka w Greenock została zbudowana przez Erniego Friburga w 1970 roku, trzy lata po tym, jak Charlie Sporck został CEO Natsemi. - Wśród miejscowej ludności znaleźliśmy dobrych pracowników i znakomitych techników. Fabryka w Greenock odniosła sukces; pracownicy produkowali doskonałe płytki i polegaliśmy na nich przy wytwarzaniu wielu ważnych produktów - wspomina Charlie Sporck.

Firma Natsemi tak bardzo ceniła działalność Greenock, że gdy pożar zniszczył zakład, Natsemi rozlokowała pracowników Greenock w USA i zatrudniła ich w ramach całodobowych zmian w swoich fabrykach, aby nadrobić straconą produkcję GFAB.

źródło: Electronics Weekly