Diodes sfinalizuje w bieżącym roku zakup Lite-On Semiconductor

| Gospodarka Aktualności

Amerykańska firma Diodes realizuje proces zakupu 100% udziałów w tajwańskiej firmie Lite-On Semiconductor, a według źródeł branżowych oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone pod koniec bieżącego roku. Transakcja została zatwierdzona przez tajwańską komisję handlową i podlega zatwierdzeniu przez chińską administrację państwową w zakresie regulacji rynku.

Diodes sfinalizuje w bieżącym roku zakup Lite-On Semiconductor

Według źródeł, dzięki przejęciu firma Diodes pomoże Lite-On Semiconductor i Eris Technology - innemu producentowi z Tajwanu, którego Lite-On jest udziałowcem - konkurować o zamówienia od takich potentatów, jak Apple, Microsoft, Dell, HP i Sony.

W lipcu Lite-On odnotował skonsolidowane przychody w wysokości 614,9 mln NT (20,8 mln USD), co oznacza wzrost o 11,73% w ujęciu miesięcznym, ale spadek o 34,83% w stosunku do roku poprzedniego. Przychody firmy w okresie styczeń-lipiec w wysokości 3,759 mld NT spadły o 41,61% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Skonsolidowane przychody Eris osiągnęły 134,6 mln NT, co oznacza sekwencyjny wzrost o 0,99% i o 2,07% w stosunku do roku ubiegłego. Przychody w okresie styczeń-lipiec wzrosły o 6,88% rok do roku, osiągając poziom 931,9 mln NT.

źródło: DigiTimes