Lite-On przyjął propozycję wykupienia przez Diodes

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Lite-On Semiconductor, producent półprzewodnikowych komponentów i urządzeń, przyjął propozycję przejęcia, która została złożona przez firmę Diodes. Zgodnie z umową zawartą w sierpniu tego roku Lite-on wycofa obrót akcjami na Tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (TWSE) i stanie się w całości własnością amerykańskiej firmy.

Lite-On przyjął propozycję wykupienia przez Diodes

Diodes zgodził się na wykupienie pozostałych akcji Lite-On za jednostkową cenę wynoszącą 42,50 NT (1,37 USD), płacąc gotówką. Transakcja ma zostać sfinalizowana w kwietniu 2020 roku. Raymond Soong, prezes Lite-On Semiconductor twierdzi, że zawarcie umowy wpłynie pozytywnie na interesy akcjonariuszy i pracowników w obliczu rosnącej konkurencji, szczególnie tej ze strony Chin.

Podczas, gdy chińskie przedsiębiorstwa są finansowo wspierane przez rząd, Lite-On przechodzi do kolejnego etapu rozwoju, zacieśniając współpracę z Diodes. Prezes Lite-On wskazuje również, że przejęcie pomoże dodatkowo zdywersyfikować ofertę amerykańskiej firmy. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na diody mocy, firma Diodes będzie mogła także uzyskać dostęp do należącej do Lite-On Semiconductor fabryki 6-calowych wafli krzemowych. Prezes Soong dodaje, że kontrakt będzie korzystny dla obu stron.

źródło: DigiTimes

Zobacz również