Lite-On sprzedaje Toshibie jednostkę SSD za 165 mln dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Po spekulacjach z początku sierpnia firma Lite-On Technology potwierdziła, że ​​sprzedaje swoją działalność w zakresie dysków półprzewodnikowych (SSD) firmie Toshiba Memory Holdings Corp. za 165 mln dolarów. Lite-On twierdzi, że sprzedaż pozwoli firmie skoncentrować się na głównych obszarach działalności, w tym na transformacji w kierunku przetwarzania w chmurze, oświetleniu LED-owym, elektronice samochodowej oraz automatyce przemysłowej.

Lite-On sprzedaje Toshibie jednostkę SSD za 165 mln dolarów

Przejęcie udziałów nastąpić ma w formie transakcji gotówkowej, która zostanie sfinalizowana do kwietnia 2020 r., z zastrzeżeniem uzyskania odpowiednich akceptacji. Umowa obejmuje przeniesienie modelu biznesowego i aktywów jednostki SSD, w tym zapasów, sprzętu, personelu, własności intelektualnej oraz technologii, a także zachowanie relacji z klientami i dostawcami.

Toshiba Memory postrzega przejęcie jako sposób na znaczne wzmocnienie biznesu SSD.
- Jednostka Lite-On zajmująca się dyskami półprzewodnikowymi jest dla firmy Toshiba Memory naturalnym i strategicznym dopełnieniem, i pogłębia naszą koncentrację na branży dysków SSD. Przejęcie to pozwoli nam sprostać prognozowanemu wzrostowi popytu na dyski SSD w komputerach PC i centrach danych, napędzanemu przez zwiększone wykorzystanie usług w chmurze - komentował umowę Nobuo Hayasaka, pełniący obowiązki prezesa i CEO firmy Toshiba Memory.

Lite-On to tajwański dostawca optoelektroniki, pamięci masowych i różnych elementów elektronicznych. Jednostkę biznesową SSD firma utworzyła w 1995 roku. W 2008 roku Lite-On zaczął dostarczać podzespoły SSD dla komputerów PC, a rozwój SSD dla chmurowych centrów danych ruszył w 2014 roku. Obecnie Lite-On zapewnia wysoce spersonalizowane komponenty SSD także dla zastosowań przemysłowych, dysponując bazą klientów w Ameryce, Europie i Azji.

W ostatnim kwartalnym raporcie finansowym Lite-On wskazał, że sprzedaż pamięci masowych spadła z 15,4 mln dolarów - w okresie sześciu miesięcy zakończonym 30 czerwca 2018 r., do 11,6 mln dolarów w tym samym okresie w roku 2019.

źródło: EE Times