Toshiba rezygnuje z działalności związanej z systemem LSI

| Gospodarka Aktualności

Toshiba ogłosiła, że ​​zamknie swoją działalność związaną z systemami LSI, co będzie dotyczyć około 770 pracowników. Firma twierdzi, że ma na celu ustanowienie solidnej struktury biznesowej, na którą wahania rynkowe nie będą mogły łatwo wpływać. Poszkodowani pracownicy mają mieć zagwarantowane plany relokacji lub wcześniejszej emerytury, co ma szacunkowo kosztować 11,8 mld jenów (112 mln USD).

Toshiba rezygnuje z działalności związanej z systemem LSI

Toshiba Electronic Devices & Storage (TDSC), która zarządza biznesem LSI Toshiby, wskazała, że ​​skoncentruje swoje zasoby na analogowych układach scalonych i mikrokontrolerach do sterowania silnikami oraz będzie nadal kierować na ten obszar zasoby związane z rozwojem produktów. W branży zaawansowanych rozwiązań typu system-on-a-chip TDSC zakończy opracowywanie nowych produktów, ale będzie nadal wspierać obecnych klientów.

TDSC będzie także nadal wzmacniać swoją dochodową działalność związaną z dyskretnymi półprzewodnikami i promować synergię między układami dyskretnymi i analogowymi oraz mikrokontrolerami do sterowania silnikami.

źródło: DigiTimes