Lite-On rozpocznie produkcję w wietnamskiej fabryce w 2020 roku

EMS Lite-On Technology we wrześniu tego roku zakończy pierwszy etap budowy fabryki w Wietnamie, a jej uruchomienie nastąpi na początku 2020 roku. Firma zdecydowała się zbudować swój zakład zanim rozpoczęły się spory handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Posłuchaj
00:00

Obecnie firma stara się uniknąć negatywnych skutków handlowej wojny. W tym celu przeniosła produkcję serwerów, sprzętu sieciowego i innych urządzeń do swojego centrum operacyjnego na południu Tajwanu.

W II kw. 2019 r. Lite-On odnotował marżę brutto na poziomie 15,74%, zysk operacyjny netto w wysokości 2,373 mld NT (76,2 mln dolarów) i zysk netto o wartości 2,394 mld NT. Wszystkie te wartości są najwyższymi poziomami osiąganymi w drugim kwartale od 2011 r.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Lite-On uruchomił w Chinach nowy ośrodek badawczo-rozwojowy
Lite-On sprzedaje Toshibie jednostkę SSD za 165 mln dolarów
Lite-On planuje sprzedać dział pamięci masowych
Lite-On rozpoczął budowę centrum operacyjnego w południowym Tajwanie
Diodes przejmuje Lite-On za 428 mln dolarów
Lite-On dąży do osiągnięcia 10-15% przychodów z elektroniki motoryzacyjnej
Pegatron zainwestuje 1 mld dolarów w fabrykę w Wietnamie
Lite-On przyjął propozycję wykupienia przez Diodes
Wietnamski przemysł półprzewodnikowy osiągnie w 2024 roku wartość 6,16 mld dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
PCB
Standard oHFM: Nowe perspektywy dla modułów FPGA w systemach embedded
Produkcja elektroniki
Recykling ostatnią szansą dla Europy?
Komponenty
Microdis dołącza do paneuropejskiej grupy dystrybucyjnej Steliau Technology
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Gospodarka
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
Gospodarka
Recykling ostatnią szansą dla Europy?

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów