Lite-On planuje sprzedać dział pamięci masowych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

EMS Lite-On Technology planuje sprzedać jednostkę zajmującą się pamięcią masową, w szczególności produktami SSD (Solid State Drive). Firma ogłosiła, że popyt na dyski SSD przeznaczone dla centrów danych osłabł na początku drugiego kwartału bieżącego roku i nie jest pewne czy w 2020 roku wzrośnie. Według danych branżowych, potencjalnym nabywcą biznesu SSD firmy Lite-On jest Toshiba Memory.

Lite-On planuje sprzedać dział pamięci masowych

W 2013 roku Lite-On przekształcił spółkę zależną Lite-On IT w jednostkę zajmującą się pamięcią masową, rozszerzając produkcję z napędów optycznych ODD (Optical Disc Drive) na dyski SSD. Firma opracowała wiele modeli dysków półprzewodnikowych do użytku biznesowego, przeznaczonych dla komputerów PC i serwerów, do obsługi baz danych i przetwarzania w chmurze oraz dla urządzeń IoT. Jak podają źródła, w kwietniu tego roku przedsiębiorstwo, wraz ze spadkiem rentowności SSD, wydzieliło jednostkę biznesową jako filię.

Jak oceniają branżowi obserwatorzy, Toshiba mogłaby ulepszyć konstrukcję swoich SSD i zwiększyć możliwości produkcyjne, gdyby zdecydowała się przejąć od Lite-On Technology spółkę, która obecnie pozyskuje układy NAND flash właśnie głównie od japońskiego dostawcy. W drugim kwartale 2019 roku firma Lite-On odnotowała przychody w wysokości 5,81 mld NT (187 mln dolarów) i zysk operacyjny netto w wysokości 500 mln NT.

źródło: DigiTimes